Kadınlar Günü’nde kadınlar çalıştıkları kurum tarafından hatırlanmak istiyor

ZUBİZU tarafından yapılan Kadınlar Günü araştırmasına göre Türkiye’de her 4 kadından 1’i Kadınlar Günü’nde çalıştıkları şirket tarafından hatırlanmak istiyor. Bu da gösteriyor ki artık kadınlar sadece eşleri veya sevgilileri tarafından değil, profesyonel hayatı paylaştıkları kurum tarafından da hatırlanmak istiyor.

Kullanıcılarına hayatın her alanında ayrıcalıklar sunan yaşam tarzı uygulaması ZUBİZU, Kadınlar Günü’ne ilişkin beklentileri araştırdı. Çıkan sonuçlara göre Türkiye’de Kadınlar Günü’nde kadınlar en çok eşi ya da sevgilisi tarafından değil, günlerinin büyük bölümü geçirdikleri şirketleri tarafından hatırlanmak istiyor.

ZUBİZU kadın üyeleriyle yaptığı araştırma kapsamında “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzün nasıl kutlanmasını istersiniz” sorusunu yöneltti. Buna göre kadınların yüzde 25’i Kadınlar Günü’nde çalıştıkları kurumlar tarafından hatırlanmak istiyor. Kadınların şirketlerinden beklentileri arasında yüzde 52 ile birinci sırada konser, tiyatro, sinema gibi kültür sanat etkinlikleri yer alıyor. İkinci sırada ise yüzde 26 ile kişisel gelişimle ilgili atölye çalışmaları geliyor. Bu beklentileri çiçek gibi küçük hatırlanma hediyeleri ve kadın çalışanlarla birlikte şık bir restoranda güzel bir akşam yemeği takip ediyor.

Kendine güvenen, güçlü, hayatın her alanında özgüvenli adımlar atan kadınların zamanının en önemli bölümünü iş hayatının oluşturduğunu söyleyen Doğuş Müşteri Sistemleri CEO’su Hakan Kaplan “29 OECD ülkesine ait verilerle hazırlanan Dünya Ekonomik Forumu Cinsiyet Farklılığı raporuna göre kadınlar günde ortalama 8 saat 39 dakika çalışıyor. ZUBİZU olarak yaptığımız Kadınlar Günü beklenti araştırmasında iş yerlerinde uzun saatler geçiren kadınların, özel günlerde en büyük beklentilerinin yine iş yerlerinden olduğunu gördük. Türkiye’de kadınlar artık sadece eşleri veya sevgilileri tarafından değil, profesyonel hayatı paylaştıkları kurumları tarafından da hatırlanmak istiyor” dedi.

1520404944_KadinlarGunu_Arastirma

İLGİLİ HABERLER