Janssen Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü: Umut Özkul

 

Janssen Türkiye, Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü görevine Umut Özkul’u atadı.

Umut Özkul hakkında:

Umut Özkul, 1999 yılında Johnson & Johnson’ın ilaç grubu Janssen Türkiye’ye Hazine ve Raporlama Müdürü olarak katıldı, Mart 2002’de Finans Direktörlüğüne terfi etti.

Umut Özkul, İngiltere’de İngiltere & İrlanda Finans ve İş Destek Lideri olarak 2 yıl boyunca çalıştı. 2014 yılında Janssen Türkiye ve Medikal Cihazlar Türkiye Sektörler Arası Finans Direktörlüğü rolünü üstlendi. Geçtiğimiz yıldan bu yana, Medikal Cihazlardaki sorumluluğunu devrederek Janssen Türkiye ve Körfez Arap Ülkeleri İş birliği Konseyi Finans Direktörü rolünü başarıyla sürdürdü.

Umut Özkul, yeni görevinde Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak; Janssen Türkiye Ruhsatlandırma, Sağlık Ekonomisi, Fiyatlandırma ve Sağlık Politikası stratejilerine liderlik edecek. Bunlarla birlikte Janssen Türkiye’nin iş ve ürün kalitesine yönelik başarılı geçmişini devam ettirmek adına Kalite’den de sorumlu olacak.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Özkul, Janssen’e katılmadan önce PricewaterhouseCoopers ve Unilever Türkiye’de çalıştı.

 

İLGİLİ HABERLER