İDA Şeref Kürsüsü’ne iki yeni isim yazıldı

İletişim Danışmanlığı sektöründeki kurumları temsil eden ve Türkiye’de halkla ilişkiler mesleğinin itibarını ve sektörün gücünü artırma hedefiyle çalışmalar yapan İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği “İDA Şeref Kürsüsü” oluşumunu bu yıl ikinci kez gerçekleştirdi. Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği – ICCO’nun Hall Of Fame oluşumunun Türkiye yansıması olan İDA Şeref Kürsüsü’ne bu yıl Ceyda Aydede ve Necla Zarakol’un isimleri yazıldı.

Aydede ve Zarakol’un onurlandırılması amacıyla Salon İKSV’de düzenlenen törene İDA Yönetim Kurulu ve üye şirketlerinin başkan ve başkan yardımcılarının yanı sıra iletişim sektörünün önde gelen sivil toplum kuruluşları, iş dünyasından çok sayıda üst düzey yönetici ve akademisyenler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İDA Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Gümrah “İDA Şeref Kürsüsü ile amacımız; iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler alanındaki başarılı ve öncü çalışmalarıyla dikkat çeken, sektörün global ve yerel düzeyde gelişiminde önemli rol oynayan kişileri onurlandırmak. Bu mesleğe emek veren kişilerin onurlandırılması aynı zamanda mesleğimizin de onurlandırılması anlamına geliyor. İDA Şeref Kürsüsü’nün sektör profesyonellerine, bu mesleğe emek veren arkadaşlarımıza ve mesleği seçecek olan gençlere ilham vermesini arzu ediyoruz”  dedi.

ICCO tarafından 2003 yılında Berlin’de düzenlenen ICCO Küresel Zirvesi’nde başlatılan Şeref Kürsüsü, 2017 yılında İDA tarafından Türkiye’ye taşındı. İDA, 10. yıl galasında Betül Mardin ve Alaeddin Asna’ya Onur Ödülü vererek başlattığı bu geleneği, geçtiğimiz yıl itibarıyla Şeref Kürsüsü oluşumuyla sürdürmeye karar verdi ve ilk yılında Meral Saçkan ile Salim Kadıbeşegil’i onurlandırdı. İDA Şeref Kürsüsü uluslararası kriterlere göre İDA Yönetim Kurulu’nun değerlendirmesi sonucunda belirleniyor ve her yıl en fazla iki başarılı isim Şeref Kürsüsü’ne dahil ediliyor.

İLGİLİ HABERLER