Analitik erkekler daha çok beğeniliyor…

“Mobile dating” uygulaması Couplinked, tüm verilerini inceleyerek kadınların nasıl erkeklerden hoşlandığını analiz etti.

Couplinked istatistiklerine göre, kadınlar en çok “Boğa” burcu erkekleri beğenirken, Kova” erkekleri bu sıralamanın en sonunda kalıyor. 3,5 milyon mesajlaşmaya ev sahipliği yapan uygulamada kadınlar en hızlı ve en çok “Nasılsın?” sorusuna cevap veriyor ve hobileri arasında “sinema, seyahat, kitap, yüzme ve tiyatro” olan erkeklere daha çok ilgi gösteriyor.

Erkekler yüzüyor, kadınlar yürüyor

Ortaya çıkan sonuçlara göre erkekler spor olarak en çok yüzmeyi tercih ederken, kadınlar yürümeyi seçiyor. Erkekler hobi olarak en çok sinemaya gidiyor, kadınlar ise kitap okuyor. İngilizce’ye ek yabancı dil olarak erkekler Rusça’yı öğrenirken, kadınlar oyunu Fransızca’dan yana kullanıyor.

Verilere göre kadınlar, analitik erkekleri daha çok beğeniyor. Daha çok teknik üniversite mezunu erkekleri tercih eden kadınlar, öncelikli olarak ODTÜ mezunu erkeklere ilgi duyuyorlar. ODTÜ’yü, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi takip ediyor.

Kadınların beğenilerinde yüzde 53 oranında “Erkek kadından 0-5 yaş büyük”, “Yüzde 25 oranında kadın erkekten 1-5 yaş büyük” ve “Yüzde 20 oranında erkekler kadınlardan 6+ yaş büyük” olmalı diyor.

 

İLGİLİ HABERLER