24. Kristal Elma’nın kazananları kimler oldu?

Bu yıl 24.sü gerçekleştirilen Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri 28 Haziran 2012 tarihinde Suada’da düzenlenen görkemli törenle sahiplerini buldu. Ana teması “Endüstrimize Güç Katan Kadınlar” olan 24. Kristal Elma’da, ödüller Aytül Özkan, Banu Erkıran, Çiçek Uyansoy, Emine Pura, Faika Ergüder, Figen İsbir, Fügen Toksü, Günseli Özen Ocakoğlu ve Pelin Özkan tarafından verildi. Gecede bir konuşma yapan Reklamcılar Derneği Başkanı Aytül Özkan, “Bugün, pek çok diğer sektöre kıyasla, sektörümüzde kadınların önemli bir ağırlığı varsa, bunu uzlaşmacılık ve yaratıcılık gibi iki özelliğimize borçluyuz” dedi. Bu yıl, yaratıcılar arasında % 73.6’lık bir oran ile erkek nüfusun oldukça arttığını söyleyen Özkan, buna karşın toplamda kadınların sektörde çok güçlü olduğunu belirtti. TÜSİAD’ın yanı sıra, Reklamcılar Derneği, Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği, İletişim Danışmanları Derneği ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği gibi sektördeki 4 meslek örgütünün başkanlarının da kadın olduğuna değinen Özkan, gecede ödül veren tüm kadın liderlere teşekkür etti. Sunuculuğunu Tiyatro ve TV Oyuncusu İrem Sak’ın üstlendiği gecenin büyük ödülleri Reklamcılar Derneği Başkanı Aytül Özkan ve Dijital Kategori Sponsoru Turkcell Bireysel Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın’ın elinden sahiplerini buldu. 1617 başvurunun gerçekleştiği 24.Kristal Elma’da, bu yıl da geçen yıl olduğu gibi Film, Basın, Çok Mecralı Kampanya ve Kampanyalar, Dijital ve Medya dalında 5 büyük ödül yer aldı.

 

 

24. Kristal Elma’nın 5 Büyük Ödülü
Basın dalında büyük ödül TTNET – Tivibu IPTV “Geleceğe Dönüş” ile TBWA” Istanbul’un olurken, Televizyon dalında büyük ödül Spectrum Medya’nın Süper FM ”Okul” ile Büro’nun oldu. Digital dalında büyük ödül Nestle’nin Nescafe 3’ü 1 Arada Muhabbet Rekoru ile Rabarba’nın olurken Medya dalında büyük ödül Philips’in Philips Smart TV ile Carat Türkiye’nin oldu. Çok Mecralı Kampanya ve Kampanyalar Dalında Büyük Ödül Elit Çikolata ve Şekerleme’nin, Elit Draje “Reklamda Acemi Çikolatada Usta” ile Concept’in oldu. Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması’nın Ana Seçici Kurul Başkanlığını Ayşe Bali üstlenirken, Medya Seçici Kurul Başkanı Muharrem Ayın, Dijital Seçici Kurul Başkanı Oğuz Savaşan oldu.

 

Ustaya Saygı: “Eli Acıman Reklam Metni Özel Ödülü”
Geçtiğimiz yıl Ocak ayında vefat eden Reklamcılar Derneği kurucusu ve onursal başkanı Eli Acıman anısına geçen yıl başlatılan “Eli Acıman Reklam Metni Özel Ödülü”ne bu yıl rekor sayıda başvuru oldu. Bu kategoriye başvurular geçen yıla oranla 5 katı artış gösterdi.

 

Kazanan tüm işleri görmek için tıklayınız

İLGİLİ HABERLER