2017 yazının seyahat tercihleri açıklandı

Enuygun.com, yaz aylarında kullanıcılarının seyahat tercihlerini analiz etti. Analize göre bu yaz daha çok uzun hafta sonu tatillerini tercih ettik ve en çok perşembe, pazartesi, pazar günleri uçtuk. Yazın gözde rotası yurt içinde İzmir, yurt dışı seyahatlerinde ise en fazla Bakü, Odessa, Amsterdam, Kişinev, Erbil, Stuttgart ve Düsseldorf oldu.

Tek yön, tek kişi, son gün
Analize göre, 2017 yaz aylarında genellikle tek yön biletler tercih edilirken, bilet satışları çoğunlukla tek kişiye yapıldı. Bilet alımları ise yüksek oranda seyahatten 1 gün önce gerçekleştirildi. Enuygun.com, tek yöne bilet alanların oranını yüzde 78, yalnız seyahat edenlerin oranını yüzde 71,5 ve seyahate 1 gün kala bilet alanların oranını ise yüzde 14 olarak açıkladı.

En çok Kurban Bayramı’nda uçtuk
Bu yazın favori tatil zamanı, idari izinle 10 güne çıkartılan Kurban Bayramı dönemi oldu. En fazla uçuş 25-31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yazın keyfini kısa tatillerle değerlendirmek isteyenler ise uzun hafta sonu tatillerini tercih etti. Yapılan analizde ayrıca perşembe- pazartesi günleri arasında uçuş yoğunluğunun arttığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER