Ulukaya, dünyanın en büyük yoğurt fabrikasını kuruyor

Kurduğu yoğurt markası Chobani ile dünya çapında bir başarıya imza atan iş adamı Hamdi Ulukaya, ABD’de yeni bir yatırım için kolları sıvadı. Ulukaya, Silikon Vadisi’ne benzer bir isimle ‘Yoğurt Vadisi’ kuruyor. Amerika’nın Idaho eyaletinde bulunan Twin Falls kasabasında dünyanın en büyük yoğurt fabrikasını kuran Ulukaya, TIME Dergisi’nin son açıkladığı dünyanın en etkili 100 ismi listesine girmişti. 9 Kasım’da temeli atılan fabrikanın önümüzdeki yıl ortasında faaliyete geçmesi bekleniyor.

Türkiyeli girişimci Hamdi Ulukaya, ABD’de kurduğu Chobani adlı yoğurt markasına ait 6 bin 500 metrekarelik yeni bir binanın temellerini attı.

jhgjg

Yeni binanın temel atma töreninde konuşan Chobani kurucusu ve CEO’su Hamdi Ulukaya, şunları söyledi: “Idaho’daki evimiz, yalnızca çalışanlarımıza ve içinde bulunduğumuz topluma duyduğumuz şükranı ifade eden bir yer değil. Burası aynı zamanda yaratıcılığa ilham verecek, daha fazla inovasyon için motivasyon yaratacak ve bizi daha fazla insana daha iyi gıda sunma misyonumuzda ileri taşıyacak.”

Yapılan açıklamaya göre yeni Chobani binasının 2 bin 800 metrekarelik bölümünde cam kullanılacak. Bin kişi çalışacağı fabrikada, üretim süreci bölge halkı ve ziyaretçilere de açık olacak.

İLGİLİ HABERLER