Thomas Kolster’in yeni kitabı “The Hero Trap” geliyor

Thomas Kolster’ın, reklam sektörünün tanıdığı ismiyle Mr. Goodvertising’ın, amaç odaklı pazarlamaya meydan okuyan ve markaları kahramanlık tuzağına karşı uyaran yeni kitabı The Hero Trap, 25 haziranda raflarda yerini alacak.

Amaç odaklı markalaşmanın uluslararası öncüsü Thomas Kolster, nam-ı diğer Mr. Goodvertising, yolun başındaki
fikirlerini gözden geçirerek markaları sosyal fayda konusunda uyarıyor: “Superman gibi uçmayı denerseniz paslı bir teneke kutu gibi yere çakılırsınız!”.

Kolster, bu tehlikeyi “Kahramanlık Tuzağı” olarak adlandırıyor.

Mr Goodvertising, markaların bu alandaki hamlelerinin tüketiciler tarafından ürün satışlarını artırmak için hayata geçirilen ucuz numaralar olarak değerlendirileceğini düşünüyor.

Reklamları inceleyen bir araştırma, geleneksel sosyal fayda mesajları yerine insanları odağına alan yaklaşımın, kesim ve ilgi alanı fark etmeksizin her tüketiciyi yüzde 29,5 oranında daha fazla etki ediyor.

Tüketicinin yeni sorusu “Benim kim olmamı sağlayabilirsiniz?”

Mr. Goodvertising, markaların yeni yolunu bu çağın tüketicisinin asli sorusu olan “Benim kim olmamı sağlayabilirsin?”in yanıtına göre çizmeleri gerektiğinin altını çiziyor. Tüketicide onu iyiye götüren, daha iyi hissettirebn ve yetkinleştiren davranış değişimlerine yol açan markalar herkese fayda sağlayacak sürdürülebilir büyümeyi hedefleyerek kazanıyor.

The Hero Trap (Kahramanlık Tuzağı) 25 Haziran’da raflarda yerini alacak.

Aynı gün içerisinde yayınlanacak olan Mr. Goodvertising’in Web Konferansını ise dileyenler  thomaskolster.com üzerinden izleyebilecekler.

Haziran sayısında Thomas Kolster’le gerçekleştirdiğimiz röportajın ardından, Mr. Goodvertising yeni kitabına dair duyduğu heyecanı, gönderdiği video ile bizimle paylaştı.

Siz de, Mr. Goodvertising ile gerçekleştirdiğimiz röportajı BURADAN okuyabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER