Sütaş Süt Ürünleri İş Birimi İcra Başkanlığı görevine Hüseyin Akın atandı

Süt ve süt ürünleri sektörünün lider markası Sütaş,  süt ürünleri faaliyetlerinin yapılandırılacağı Süt Ürünleri İş Birimi İcra Başkanlığı görevini Hüseyin Akın’a emanet etti.

ABD’de bulunan Princeton Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi’nden mezun olduktan sonra Chicago Üniversitesi’nde Pazarlama, Finans ve Uluslararası Ticaret dallarında MBA eğitimini tamamlayan Hüseyin Akın, çalışma hayatına 1985 yılında Madra Akın Yağcılık ve Sabunculuk Şirketi’nde Satış ve Finans Yöneticiliği ile başladı.

1988-89 yılları arasında Procter&Gamble Şirketinde Marka Müdürü olarak görev alan Hüseyin Akın, 1989 yılından itibaren 27 yıl boyunca The Coca-Cola Company ve Coca-Cola İçecek (CCİ) bünyesinde çeşitli görevler üstlendi. Akın, sırasıyla; Kafkasya ve Orta Asya Bölgesi Pazarlama Müdürlüğü, CCİ Ticari Direktörlüğü, 2006-2009 yılları arasında CCİ Türkiye Bölge Başkanlığı, 2010-2014 yılları arasında CCİ Uluslararası Operasyonlar Başkanlığı görevlerini yürüttü. Mart 2014’te Anadolu Grubu İçecek Grubu Başkan Yardımcısı olarak atanan Akın, Mart 2015 itibariyle Coca-Cola Beverages Afrika CEO’luğu görevini üstlenerek Doğu ve Güney Afrika’da 12 ülkeyi kapsayan şişeleme operasyonunu yönetti.

Hüseyin Akın, gıda ve içecek sektöründe Türkiye ve yurtdışında üstlendiği önemli sorumluluklarla edindiği üst düzey tecrübeyle, 50. yılında dünyada ilk 25 süt ürünleri şirketi arasına girmeyi hedefleyen Sütaş’ın bir dünya markası haline gelmesine katkı verecek.

İLGİLİ HABERLER