Star Wars’un vizyona girmesine günler kala viral reklamlara göz attık

İlki 25 Mayıs 1977’de, 20th Century Fox’la birlikte dünyaya yayılan Star Wars serisi günümüzde de en çok ilgi gören seriler arasında.

Star Wars (Yıldız Savaşları) ismiyle yayınlandığı yılda dünyada bir popüler kültür fenomeni oldu. Üçer yıl arayla iki devam filmi yayınlanığından bu güne tam 16 yıl sonra, “öncül” üçlemenin ilk filmi yayınlandı. Tekrar üçer yıl arayla, diğer iki film de yayınlandı. Tüm seri 19 Mayıs 2005’te tamamlandığından bu yana Star Wars, karakterini gördüğümüz oyuncaklar, posterler, filmelerdeki göndermeler ve birçoğumuzun çocukluk anılarında kalıcı bir yer edindi.

Son Star Wars: The Force Awakens çekimlerine başlandığı andan itibaren sosyal medyada popüler olmaya başladı. Vizyona girmesine sayılı günler kala da markalar Star Wars için Viral çalışmalar yapmaya başladı. Ses getiren viral kampanyalar film için bekleyişi daha da heyecanlandırdı demek yerinde bir tespit olur.

İşte Star Wars : The Force Awakens için yapılan viral kampanyalardan bazıları

1-Robot üreten şirket Sphero Star Wars için bir robot tasarladı. Telefondan kumanda edilebilen ve dönerek hareket eden bu robot henüz sadece IOS işletim sistemi ile uyumlu. Fiyatı da 150 dolar.

 

2-Star Wars Original ayakkabı koleksiyonu hazırlayan Adidas’ın kampanya videosu sosyal medyada büyük ilgi gördü.

 

 

3-Angry Birds de Star Wars için yeni bir versiyon hazırladı. 8 Kasım’dan itibaren indirilebilen Star Wars Angry Birds’ün fragmanı da kendisi de çok ses getirdi.

 

Star Wars: The force Awakens Hakkında: Lucasfilm ve yönetmen J.J. Abrams’ın birlikte çalıştığı  Star Wars, The Force Awakens ile 17 Aralık 2015’te Beyaz Perde’de bekleyenlerle buluşuyor. Filmde Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Peter Mayhew ve Max Von Sydow rol alıyor. Kathleen Kennedy, J.J. Abrams ve Bryan Burk, baş yapımcı olarak Tommy Harper ve Jason McGatlin ile prodüksiyonu yapıyor. Senaryo Lawrence Kasdan & J.J. Abrams ve Michael Arndt tarafından yazıldı.

İLGİLİ HABERLER