Sia Insight karma çalışma sistemine geçiyor

Covid -19 pandemisinin Türkiye’de başladığı günden itibaren hızlıca uyum sürecine giren ve “uzaktan çalışma” modeliyle çalışanlarını, müşterilerini, iş ortaklarını ve ekosistemindeki tüm paydaşlarını sağlık risklerinden uzak tutmayı öncelikli hedefi olarak gören Araştırma şirketi Sia Insight, Haziran başından itibaren de ofis çalışanlar için dönüşümlü ve kademeli olarak açılmış, ancak çalışanlara uzaktan çalışmaları tavsiye etmişti.

Şirket Eylül ayından itibaren uzaktan çalışma modelini kalıcı hale getirdiğini duyurdu. Sia Insight çalışanları Karma Çalışma Sistemi içinde kendilerine sunulan 6 farklı çalışma modelinden birisini tercih edebilecekler.

Çalışanların teknolojiyi daha yoğun kullanarak, kendi zamanlarını kendilerinin yönetmesini sağlayacak olan çalışma modellerinden bazı istisnalar dışında tüm personel ve Sia Insight’a ileride katılacak çalışanlar yararlanabilecek.

Covid -19 pandemisinin bir sonucu olarak ortaya çıkan karma ve uzaktan çalışma modelleri birçok sektör için uzun vadede çalışma hayatının standardı olmaya aday. Sia Insight da bu adımıyla araştırma sektöründe yeni çalışma sistemini duyuran ilk şirket oldu.

İLGİLİ HABERLER