Piri, 35 bin indirme sayısına ulaştı

Maximum Kart’ın desteğiyle, PoiLabs girişimi tarafından geliştirilen ve 30 Kasım 2016’da AppStore ve Google Play Store’da kullanıcılarla buluşan Piri sesli yürüyüş turu uygulaması ilk ayında 35 bin indirme sayısına ulaşarak önemli bir başarı yakaladı.
İş modellerini dijital dünyanın izinde şekillendiren İş Bankası, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak ve onlara yaşamlarının her evresinde değer katmak amacıyla çalışmalarında dijital iş birliklerini odağı­na almış durumda. İdeal müşteri deneyimi odaklı yeni finansal çözümlerin geliştirilmesinde girişimlerle iş birliğine giderek yeni değerler yaratmaya önem veren İş Bankası’nın bu alan­daki somut çıktılarından biri Piri Sesli Yürüyüş Turu Uygulaması.
Piri, şehrin hikayelerini uzman rehberlerin anlatımıyla dinleyerek gezmenizi sağlayan bir sesli yürüyüş turu uygulaması. Piri uygula­masında şu an dört adet İstanbul ve iki adet Anadolu turu bulunuyor. Uygulamayı indiren kullanıcılar, Karaköy, Tarihi Yarımada, Cihan­gir-Çukurcuma ve Galata-Beyoğlu’nu kapsayan İstanbul turlarını Türkiye’nin en çok seyahat eden rehberi Saffet Emre Tonguç’un an­latımıyla, Edirne ve Konya turlarını da Anadolu bilgesi olarak anılan tarihçi Ali Canip Olgunlu’nun anlatımıyla deneyimleyebiliyor. Kars ve Kapadokya turları da kısa süre içinde uygulamada yerini alacak.
SaffetUygulamanın en dikkat çekici özelliği lokasyon bazlı çalışması. Bu eşsiz tur deneyimini yaşayabilmeniz için başlangıç noktasında bu­lunmanız gerekiyor. Tur kapsamında şehrin hikayelerinin yanı sıra o şehirle özdeşleşmiş yeme – içme mekanlarına ilişkin önerilere de yer veriliyor. Henüz ilk ayında 35 bin indirme sayısına ulaşan uy­gulamanın yeni içeriklerin eklenmesi ve bahar aylarının gelmesiyle birlikte daha fazla kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

İngilizce versiyonu hayata geçirilecek
İş Bankası Maximum Kart sahipleri Piri turlarını ücretsiz olarak deneyimleme ayrıcalığına sahip oluyor. Piri sesli yürüyüş turu uy­gulamasının deneyim alanının, ileride farklı partnerlerin de eklen­mesiyle büyütülmesi öngörülüyor. Ayrıca önümüzdeki dönemde, İngilizce versiyonu hayata geçirilecek uygulamadan ülkemizi ziya­ret eden turistlerin de yararlanmasının sağlanması amaçlanıyor. Piri uygulaması hakkında detaylı bilgi almak ve uygulamayı indir­mek için www.piriguide.com’u ziyaret edebilirsiniz.

nasılcalisirİş yapma şekilleri değişiyor
İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen

adam

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen

“Dijitalleşmeyle birlikte iş yapma şekillerinde de değişim yaşanıyor. Müşterilerimizin yol arkadaşı olma, uçtan uca müşteri deneyimi yaşatma ve değer yaratma vizyonuyla sürdürdüğümüz çalışmalarda önemli bir odağımız da girişimlerle iş birlikleri. ‘Fintech’ler başta olmak üzere tüm yeni girişimleri yakından takip ediyoruz. Bunu bir takipten öteye taşıyarak Eylül ayından itibaren Kolektif House’daki ofisimizle yeni girişimlerle daha yakın temas halinde çalışıyoruz. Girişimleri yerinde anlayarak ihtiyaçlarına çözüm bulmak, iş birlikleriyle değer yaratacak fikirleri gün yüzüne çıkarmak için girişimcilik ekosisteminin tüm taraflarıyla görüşüyoruz. PoiLabs ile ortaklaşa çalışarak hayata geçirdiğimiz Piri uygulaması bu anlayışımızın bir eseri. Bu iş birliğiyle ülkemizin kültürel varlıklarının hikayeleriyle birlikte tanıtılarak kalıcı olması ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Aynı zamanda müşterilerimize farklı, teknolojik bir değer önerisi sunabildiğimiz için mutluyuz. Ekosistem bakış açısıyla tasarlanan Piri uygulamasının farklı partnerlerin de dahil olmasıyla daha da gelişeceğini, eklenecek yeni turlarla globale de açılan uygulamaya dönüşeceğini öngörüyoruz.”

bubuok

app_storeurl

İLGİLİ HABERLER