Pepsico Türkiye’nin Genel Müdürü: Levent Yüksel

 

PepsiCo, Türkiye operasyonuna Genel Müdür olarak Levent Yüksel’i atadı.

Levent Yüksel’in Pepsico kariyeri:

PepsiCo’da yaklaşık 20 yıldır şirketin farklı kademelerinde görev almış olan Yüksel, İş Planlama Direktörü, CFO, Strateji ve İş Geliştirme Direktörü, Satınalma Direktörü, Satış Operasyon Direktörü rollerinde önemli sorumluluklar üstlendi. PepsiCo Türkiye’de 2 yılı aşkın süredir Genel Müdürlük görevini sürdürmüş olan Neil Pryor ise Kuzey Amerika Yiyecek ve İçecek Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ticari İşler Genel Müdürlüğüne atandı.

Daha önce “Büyük Balkanlar Genel Müdürü” ve “Güneydoğu Avrupa Bölgesi Franchise Operasyonlarından” sorumlu olan Levent Yüksel; Doritos, Pepsi, Cheetos, Tropicana, Lays ve Lipton Ice Tea gibi lider markaların da yer aldığı Türkiye iş birimindeki Genel Müdürlük görevine 1 Mart itibari ile başlayacak.

Levent Yüksel atamayla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Sektöründe liderlik eden global gıda ve içecek şirketi PepsiCo’nun Türkiye İş Birimi liderliğine atanmış olmaktan dolayı çok mutluyum. Türkiye, PepsiCo için şüphesiz yüksek öneme ve hızlı büyüme potansiyeline sahip ülkelerden biri. Yönetici olarak hedefim, üstün yetkinliklere sahip ekibimizle birlikte, şirketimizin fayda gözeten performans taahhüdüne sadık kalarak güçlü ve uzun dönemde sürdürülebilir büyüme planlarını oluşturarak, hayata geçirilmesini sağlamaktır. PepsiCo, ‘Fayda Gözeten Performans’ vizyonu ile atıştırmalıklardan sağlıklı yiyeceklere uzanan geniş bir yiyecek ve içecek yelpazesi sunmayı; çevre üzerindeki etkilerimizi ve maliyetlerimizi asgari seviyeye indirmek için yeni yöntemler bulmayı; çalışanlarına güvenli ve dahil edici bir çalışma ortamı sağlamayı; faaliyet gösterdiği yerlerde yerel topluluklara saygı göstererek onları desteklemeyi ve onlara yatırım yapmayı vaat ediyor” dedi. 

 

İLGİLİ HABERLER