Pegasus Windsurf Ligi 2013 Yarışları bugün Datça’da başlıyor

Türkiye Yelken Federasyonu ve Pegasus Hava Yolları işbirliği ile bu yıl 3.’sü gerçekleştirilecek Pegasus Windsurf Ligi, 2013 yazında da kıyasıya bir rekabete sahne olacak.

2012 yılında 8 il ve 18 farklı kulübü temsilen 77’si erkek 19’u kadın olmak üzere toplam 96 ulusal sporcunun 3 hafta boyunca kıyasıya yarıştığı Pegasus Windsurf Ligi, bu yıl Muğla’nın Datça ilçesinde gerçekleşecek ilk ayak yarışları ile 20 Haziran’da (bugün) başlıyor.

Türkiye’nin en başarılı slalom windsurf’çülerinin katılımı ile gerçekleşecek Pegasus Windsurf Ligi bu yıl 5 ayaktan oluşacak ve Türkiye’nin Erkek, Kadın, Genç Erkek, Genç Bayan ve Master Erkek sınıflarında Türkiye Şampiyonları belirlenecek.

Türkiye’nin En Hızlı Windsurf’çüleri Bu Yıl da Pegasus Windsurf Ligi’nde Yarışıyor

Pegasus Windsurf Ligi, 27 Haziran’da Balıkesir Ayvalık’ta, 1 Ağustos’ta İzmir Urla’da ve 9 Ağustos’ta İstanbul Büyükçekmece’de düzenlenecek yarışların ardından 29 Ağustos’ta İzmir Alaçatı’da gerçekleştirilecek 5. ayak yarışlarıyla sona erecek.

2012 yılında Pegasus Windsurf Ligi Kadınlar Türkiye şampiyonu İzmir Ferdi sporcusu Lena Aylin Erdil, Pegasus Windsurf Ligi Genç Bayanlar Türkiye şampiyonu Alaçatı Windsurf Kulübünden Fulya Ünlü, Pegasus Windsurf Ligi Erkekler Türkiye şampiyonu Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi Sporcusu Ertuğrul İçingir, Pegasus Windsurf Ligi Genç Erkekler Türkiye şampiyonu Fenerbahçe Spor Kulubü Yelken Şubesi Sporcusu Poyraz Akay ve Pegasus Windsurf Ligi Master Erkek Türkiye şampiyonu da Ege Açıkdeniz Yat Kulübü’nden Ali Sinan Gerzile oldu.

Pegasus Windsurf Lig Takvimi;

• 20-23 Haziran Datça/Muğla
• 27-30 Haziran Gömeç/Balıkesir
• 01-04 Ağustos Urla/İzmir
• 09-12 Ağustos Büyükçekmece/İstanbul
• 29 Ağustos-01 Eylül Alaçatı/İzmir

Pegasus Windsurf Ligi Ödülleri;

Pegasus Windsurf Ligi sonunda, kategorilerinde birinci olanlar 2013 Pegasus Türkiye Windsurf Şampiyonası Ligi Şampiyonu Türkiye Şampiyonu olarak ilan edilecek ve ödüller Pegasus Windsurf Ligi’nin son ayağında verilecek.
Kategorilerinde derece alan yarışmacılardan; erkeklerde ilk 5’e girenlere, kadınlarda ilk 3’e girenlere, masterlarda ilk 3’e girenlere, genç erkeklerde ilk 3’e girenlere ve genç kadınlarda ilk 3’e girenlere “Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Hakkındaki Yönetmelik”e uygun olarak Milli Sporcu Belgesi verilecek.

İLGİLİ HABERLER