Oynadılar ve kazandılar!

Riot Games Türkiye, “League of Legends Türkiye Büyük Finali” ile Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde “Özel Projeler” dalında liderliği göğüsledi. Böylece Türkiye’de ilk defa bir oyun firması köklü rakiplerini geride bırakarak “Doğrudan Pazarlama Ödülleri” alanında büyük bir başarıya imza atmış oldu. 

Riot Games Türkiye, “League of Legends Türkiye Büyük Finali” etkinliğiyle Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde Özel Projeler dalında birincilik ödülüne layık görüldü. Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen etkinliğe 10 binden fazla seyirci katılmış, 24 saat boyunca süren canlı yayınları 600 bine yakın tekil seyirci internet üzerinden izlemişti. Gerçekleştirilen dev etkinlikle Türkiye’de ilk kez böylesine kapsamlı bir organizasyona imza attıklarını söyleyen Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu, kendilerine ödüle kazandıran etkinliğin aylar süren planlamalar sonucu her ayrıntısı dikkatle kurgulanmış bir sürecin ürünü olduğuna dikkat çekti.

600 bin kişiye ulaştık

Aldıkları ödülün, Riot Games Türkiye ekibine gösterdikleri çabalarda büyük bir motivasyon aşıladığını ifade eden Çolakoğlu, League of Legends Türkiye Büyük Finali’ni oyuncular arasında sosyal bir etkinlik haline getirebilmek için uzun bir süre planlama yaptıklarını anlatarak, şunları söyledi: “Türkiye’deki oyun severler de bu çabalarımızı karşılıksız bırakmadı. Ülker Sports Arena’da 10 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladık ve internet üzerinden devam eden canlı yayınlarımızla 600 bine yakın seyirciye ulaştık. Dünyadaki en önemli akımlardan biri olan eSporun Türkiye’de yaygınlaştırılması adına gösterdiğimiz çabaların dikkat çekmesinden ve bu tarz önemli bir ödülü almasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Çalışmalarımız hep daha iyisini gerçekleştirebilmek için devam edecek.”

 

İLGİLİ HABERLER