Nike: Ronaldo hakkındaki tecavüz iddialarını endişeyle izliyoruz

Spor giyim markası Nike, bir milyar dolarlık sponsorluk anlaşması yaptığı Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo hakkında açıklamada bulundu. Marka Ronaldo’ya yöneltilen tecavüz iddialarıyla ilgili “derin bir kaygı duyuyoruz” dedi.

Marka, “durumu yakından izlemeye devam ettiğini” duyurdu. 33 yaşındaki Ronaldo ile sözleşmesi bulunan FIFA oyun serisinin yayıncısı EA Sports da benzer bir açıklama yaptı. EA Sports açıklamasında “Cristiano Ronaldo’ya yönelik suçlamaların yer aldığı kaygı verici haberleri gördük. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Oyunlarımızın kapağında yer verdiğimiz sporcuların EA’in temsil ettiği değerler çerçevesinde hareket etmesini bekleriz” ifadeleri yer aldı.

İddialar neydi?
Kathryn Mayorga isimli kadın Ronaldo’nun 2009’da Las Vegas’taki bir otelde kendisine tecavüz ettiğini öne sürüyor. Ronaldo’nun, 2010’da sessiz kalması için 375 bin dolar ödeme yaptığı belirtilen 34 yaşındaki kadının iddialarını reddediyor. Eski bir öğretmen olan Mayorga’nın, Amerikalı yapımcı Harvey Weinstein’in onlarca kadına tecavüzle suçlanmasından sonra başlatılan, kadınların başlarından geçenleri anlattıkları #MeToo (Ben de) haraketinden etkilenerek tecavüz iddiasını gündeme getirdiği belirtiliyor.

Kaynak: bbc.com

İLGİLİ HABERLER