Mavi ve LC Waikiki online satışlarını da durdurdu

Tüm dünyayı kasıp kavuran COVID-19 salgını nedeniyle çalışanların ve müşterilerin sağlıkları için geçtiğimiz hafta hemen hemen tüm mağazalar kepenklerini kapatmıştı ve işlemler için markalar tüketicileri online alışverişe yönlendirmişti. Ancak Mavi Jeans ve LC Waikiki internet sitelerinde yayınladıkları mesajda internet satışlarına da durduklarını açıkladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de birçok marka geçtiğimiz günlerde mağazalarını kapattıktan sonra internetten satışa yönelmişti. LC Waikiki ve Mavi Jeans de bu doğrultuda geçen hafta mağazalarını kapatmıştı. İki giyim markası internet satışlarını da durdurduklarını açıkladı.

Mavi Jeans’nin sitesinden yaptığı açıklamada, 29 Mart itibarıyla online satışların durdurulduğu belirtti ve online siparişler için iade süresini sitenin açılmasını takiben 90 güne uzattıkları bilgisini verdi.

 

LC Waikiki de benzer şekilde online mağazası lcwaikiki.com’u kapattığını duyurdu. Mevcut verilmiş siparişlerin müşterilere ulaştırılacağı bilgisi verilirken bu siparişlerin bitiminde depo ve dağıtım işlemleri de duracak.

 

İLGİLİ HABERLER