Marketing Türkiye’nin Acun Ilıcalı röportajı Yunan medyasında yankı buldu

 

Marketing Türkiye Şubat sayısında Ali Cemal Karabudak tarafından gerçekleştirilen Acun Ilıcalı röportajı Yunanistan’da gündem oldu.

 Ilıcalı’nın dergimize Yunanistan’da açmak istediği televizyon kanalının detaylarını anlatmasını ardından Yunan hükümeti ve muhalifleri arasında yaşanan kriz ülkede yeniden tartışma yarattı.

 Yunanistan’ın en büyük televizyon kanallarından biri olan Epsilon TV, Marketing Türkiye dergisinin ses getiren röportajına canlı yayında yer verdi. “Tatianalive” isimli programda dakikalarca tartışılan röportajımızla ilgili yayına bağlanan editörümüz Ali Cemal Karabudak, Acun Ilıcalı ile gerçekleştirdiği söyleşinin detaylarını anlattı.

 Ne olmuştu?

 Acun’un Yunanistan Başbakanı Alexsis Çipras’la görüşmesinin ardından Marketing Türkiye’ye yaptığı açıklamaları kaynak gösteren Yunanlı muhalifler Acun Ilıcalı’nın Yunanistan’da kanal açmak istemesine tepki göstermişti.

 Hatta muhalefet partileri, Çipras’ın Ilıcalı’ya yayın ruhsatı verip vermeyeceğini açıklamasını istemişti. Hükümet ise gelişmeler üzerine, “Çipras, İstanbul’daki Türkiye-Yunanistan milli futbol maçı sırasında gerçekten Ilıcalı ile konuştu. Ilıcalı, Yunanistan’da frekans almak istediğini ve Yunan ortaklar bulduğunu söyledi” açıklamasını yapmıştı.

Acun Ilıcalı, Yunanistan’da açmak istediği kanalla ilgili Marketing Türkiye verdiği röportajda şunları söylemişti:

“İki alternatifimiz var. Ya Yunanistan’da kanal alacağız, ya da bir frekans satın alacağız. Yunan hükümetiyle de görüşüyoruz. Kendileri bize çok sıcak davrandılar. Yunanistan Başbakanı Sayın Aleksis Çipras’la görüştüm ve o da çok heyecanlandı. Konuya sıcak baktığını söyledi. Bu konuda Ekim ayı hedefimiz. İçerik olarak Tv8 formatında olacak… O ses Türkiye’nin Yunanistan haklarını da aldık. Yine Survivor’ı orada gerçekleştirme projemiz var… Sanki Yunanistan’da uzak ara birinci olacakmışız gibi hissediyorum…”

İLGİLİ HABERLER