Marketing Türkiye ile 1 dakikada gündeme bakış

Clubhouse’da açık artırma satışları başladı!

Tabiri caizse her yeni gün bir ilkin yaşandığı Clubhouse’da ilk açık artırma satışı gerçekleşti. 14 yıldır Amerika’dan Türkiye’ye alışveriş hizmeti sunan Amerikadaniste, ünlü influencer Mert Vidinli moderatörlüğünde bir açık artırma düzenlendi. Dünyaca ünlü markaların ürünleri 1 dolardan satışa çıktı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYIN.

PR Ajansı: B2Press

Zincir marketlerde sigara satışları yasaklanıyor

Ticaret Bakanlığı’nın yeni taslağı perakende ticaretindeki dengeleri değiştiriyor. Taslağa göre artık zincir gıda marketlerinde sigara, elektronik ürünler ve cep telefonu satılamayacak. Ayrıca bu marketlere Pazar günleri 11:00’dan önce dükkan açmak da yasak…

Elektronik ortamda satış yapan ve 1500 metrekareden büyük mağazalar hariç olmak üzere, zincir gıda marketlerinde tütün mamülü, mobilya, cep telefonu, elektronik eşya ve beyaz eşya satılamayacak. Küçük esnafı korumak amacıyla, zincir gıda marketleri, pazar günleri saat 11.00’den önce açılamayacak. Marketlerin elektronik ortamdaki satışlarında ise mevcut yasak ve düzenlemeler geçerli olmaya devam edecek.

Haberin devamını okumak için TIKLAYIN.

Social Media Awards Turkey 2021’de erken başvuru dönemi başladı!

Marka, ajans ve projelerin sosyal medya performanslarını hem jüri değerlendirmesine hem de objektif verilere dayalı olarak ölçen Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya yarışması Social Media Awards Turkey 2021 ödülleri için erken başvuru dönemi başladı. Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliğiyle beşinci kez düzenlenen yarışmada sektörün en başarılı işleri ve sosyal medyayı en başarılı kullanan marka ve ajanslar ödüllendirilecek.

Social Media Awards Turkey için başvurular 1 Şubat’ta başladı. 1 Nisan 2020 – 25 Mart 2021 tarihleri arasında ilk kez yayınlanan sosyal medya çalışmaları, dijital projeler ve markaların sosyal medya performanslarının yer alacağı yarışmada reklam verenlerin ve ajansların başarısı hem objektif sosyal medya verileriyle hem de jüri değerlendirmesiyle ödüllendirilecek.

Haberin devamını okumak için TIKLAYIN.

Tüketici promosyon avında!

Simon- Kucher &Partners İstanbul Ofisi pandemi ve sonrasına ilişkin tüketici davranışlarını incelemiş. Pandemi öncesine göre epey bir değişiklik görülüyor.
Her 10 kişiden 9’u alışveriş davranışının bir ölçüde değiştiğini söylerken yüzde 40’ı bu değişikliğin kalıcı, yüzde 51 ise değişikliğin bir kısmının devam edeceğini söylemiş. Bir de üstüne çok istediğim bir şeyi satın alırken bile eğer bütçeme uymuyorsa ya başka markaya bakarım ya da promosyon avlarım diyenler artmış…

Haberin devamını okumak için TIKLAYIN.

Twitter CFO’su Donald Trump için son sözü söyledi!

6 Ocak’ta Donald Trump yanlılarının Amerikan Kongresini basması sonrası sosyal medya şirketleri eski başkan Trump’ın hesaplarına kısıtlamalar getirmişti. Instagram ve Facebook, Trump’ın hesaba erişimini bir süreliğine engellerken, Twitter 8 Ocak itibarıyla Başkan’ın hesabını süresiz askıya aldığını duyurmuştu. Konuya ilişkin Twitter CFO’su Ned Segal’den yeni bir açıklama geldi. Segal CNBC’ye verdiği röportajda eski ABD Başkanı Donald Trump’ın tekrar başkanlık koltuğuna oturması durumunda bile hesabına konulan yasağın devam edeceğini söyledi!

Haberin devamını okumak için TIKLAYIN.

İLGİLİ HABERLER