Clubhouse’da açık artırma satışları başladı!

Ses temelli yeni sosyal ağ platformu Clubhouse uygulamasına hem kullanıcıların hem de markaların ilgisi her geçen gün artmaya devam ediyor. Platforma yönelik markaların yeni stratejiler geliştirmesi ve etkin bir satış ve reklam kanalı olarak kullanması elbette öngörülemez değildi… Tabiri caizse her yeni gün bir ilkin yaşandığı platformda ilk açık artırma satışı da gerçekleşti. 14 yıldır Amerika’dan Türkiye’ye alışveriş hizmeti sunan Amerikadaniste, ünlü influencer Mert Vidinli moderatörlüğünde bir açık artırma gerçekleştirdi.

Pandemi dönemi ile birlikte farklı uygulamalara ve platformlara olan ilgi de ciddi bir şekilde artmaya başlamıştı. Bu ilginin yansımalarından bir tanesi de son zamanların en çok konuşulan uygulamalarından Clubhouse oldu. Şimdilik sadece iOS kullanıcılarının davetiye ile girerek birbirleri ile farklı odalarda sohbet edebildikleri bu uygulamada geçirilen zaman da her geçen gün artmaya başladı. Uygulamanın birçok kullanıcı için hala büyük bir gizem taşıması da bu ilgiyi canlı tutmaya devam ediyor.

Dün akşam, Amerikadaniste markası ile Mert Vidinli moderatörlüğünde ilk defa satışa yönelik bir etkinliğe imza atıldı. Bir marka, böylelikle ilk defa satış kanalı olarak Clubhouse uygulamasını kullanmış oldu.

Dünyaca ünlü markaların ürünleri 1 dolardan satışa çıktı

Ayakkabıdan çantaya birbirinden farklı ürünler 1 dolardan Amerikadaniste tarafından satışa çıkarıldı. Açık arttırma boyunca odadaki katılımcılar, el kaldırarak ürünlere teklif verme ve satın alma fırsatı buldular. Marc Jacobs, Moschino, Pinko, Chiara Ferragni, Karl Lagerfeld ve Anthropologie gibi dünyaca bilinen markaların ürünleri satış fiyatının çok altında bir değerle satıldı.

Moschino markasınının 190 dolarlık çantası 20 dolardan, Chiara Ferragni’nin ikonikleşen göz kırpan çantası 154 dolar yerine 15 dolardan satıldı.

*** Kendi alanında bir ilki gerçekleştirerek ortak yayın yapma kararı alan Marketing Türkiye ve Karnaval oturumlarındaki sohbetlerin erişimi arttırıyor. İlki geçtiğimiz hafta “İyi Yaşam Markaları” ile gerçekleştirilen Marketing Türkiye-Karnaval Clubhouse sohbetlerinin ikinci konusu “Reklam yaratıcılığı da karantinada mı?” olacak. Detaylar için TIKLAYIN!

İLGİLİ HABERLER