Kadın sporcular TikTok canlı yayınlarıyla ilham verecek…

Kadınların toplumdaki yerini, başta spor olmak üzere pek çok başarı hikayesiyle vurgulamak isteyen TikTok; 17 – 23 Ağustos tarihleri arası her gün gerçekleştirilen bir canlı yayın video serisi başlattı. Canlı yayın serisinde kadınlar izleyiciler için egzersizler yapacak, soru cevap oturumları düzenleyecek ve başarı hikayelerini paylaşacak.

TikTok’un canlı yayın serisine katılan en iyi kadın sporcular, paylaştıkları kısa videolar ve platformdaki motivasyonel canlı yayın oturumlarıyla izleyenlere ilham veriyor. Hafta boyunca her gün gerçekleşen canlı yayın dizisinin moderatörlüğünü  Nihan Cabbaroğlu üstleniyor.

17 Ağustos’ta başlayan serinin ilk gününde, fitness koçu ve pilates hocası İrem İrdem favori antrenmanını kullanıcılarla paylaştı. İrdem, antrenmanın ardından Red Bull atleti milli tekvandocu Kübra Dağlı’yla birlikte canlı yayın düzenledi. 18 Ağustos’ta fizyoterapist ve pilates eğitmeni Merve Belen “Merve Belen ile Pilates” adlı canlı yayın şovunda pilates dersi verdi. Belen’in paylaşımını  dansçı antrenör Işıl Çelik ve olimpik jimnastikçi Tutya Yılmaz  izledi.

Hafta boyunca canlı yayın serisine ev sahipliği yapacak ve antrenmanlarını paylaşacak diğer kadın sporcular arasında kısa mesafe koşucusu ve atlet Birsen Bekgöz , atlet Deren Soydemir, milli eskrimci Deniz Ünlüdağ, milli basketbol oyuncusu Bahar Çağlar ve Red Bull’un bir diğer atleti milli aerobik jimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı yer alıyor.

Canlı yayınların takvimine erişmek için, TikTok etkinlik sayfasına bakabilirsiniz

İLGİLİ HABERLER