JATOMI Fitness Türk CEO’ya emanet

İngiltere kökenli JATOMI Fitness, Türkiye’deki operasyonlarına artık Türk bir CEO ile devam edecek. Osman Cenk Akın, JATOMI Fitness Türkiye CEO’su olarak atandı. JATOMI Fitness Türkiye, Akın’la birlikte yeni bir kurumsal dönüşüm gerçekleştirmeyi amaçlıyor. 

 

JATOMI Fitness Türkiye’nin yeni CEO’su Cenk Akın gelecekle ilgili hedeflerini “Müşterimizi her zaman ön planda tutarak, lider pozisyonumuzu korumak ve sağlıklı bir büyüme stratejisi uygulayarak yeni sporseverlerle buluşmak” şeklinde ifade ederken, JATOMI Fitness Yönetim Kurulu Başkanı Mike Balfour “Osman Cenk Akın’ın Türkiye’deki güçlü yönetim ekibimize katılmasından mutluluk duyuyoruz. JATOMI Fitness, şu anda Türkiye’nin en büyük fitness şirketi ve Cenk Akın’ın sektördeki derin bilgisinin JATOMI Fitness Türkiye’nin pazarda daha da büyümesine destek olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Osman Cenk Akın Kimdir?

1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Osman Cenk Akın, lisansının ardından San Fransisco Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı. Akın, kariyerine 1992 yılında Vakko’da Fason Üretim Müdürü olarak başladı. Akın daha sonra Fruit of the Loom markasının Türkiye’de piyasaya sürülmesinde aktif olarak yer alarak burada Geliştirme Yöneticisi olarak görev aldı. 1994 yılından itibaren 16 yıl süresince Boyner Holding’de çeşitli görevleri bulunan Akın, daha sonra C&A Bölge Başkanlığı görevini yürüttü. Son olarak İstanbul Doors Group’ta CEO ve DREAM Yönetici Direktörü olarak görev alan Akın, Temmuz 2014 itibariyle JATOMI Fitness Türkiye CEO’su olarak göreve başladı.

İLGİLİ HABERLER