İpek Holding’e operasyon!

Ankara’daki Koza İpek Holding binasına sabah saatlerinde polis tarafından operasyon yapıldı.  Bünyesinde İpek Üniversitesi,  Kanaltürk ve Bugün Televizyon kanallarını bulunduran şirkete yapılan operasyonla ilgili emniyet tarafından henüz bir açıklama yapılmazken, operasyon kapsamında Koza İpek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in Ankara’daki evi de arandı. 

İstanbul’daki şirket önünde eylem

Operasyon kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Koza İpek Holding’e ait  20’nin üzerinde şirkette arama yaptı. Aramalarda, şirketlerdeki evrak ve bilgisayarlara el konuldu. Şirketin İstanbul’daki binası önünde ise vatandaşlar medya grubuna yapılan operasyonu protesto etmek için eylem düzenledi. 

İpek: Grubumuz tertemiz

Koza İpek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, Kanaltürk televizyonuna bir açıklama yaparak, “Grubuma ve evime baskın yapıldığını öğrendim, çocuklarımın odasına kadar girmişler, Savcı bey şahsım hakkında sorulmayan soru kalmadı. Sadece belli medya organlarının deli saçma iftiraları vardı, onları da araştırdık. Ben üzerime bir şey sıçratmadan dikkatli yaşadım. Böyle yapmayın beni ve grubumu zan altında bırakmayın, ne isterseniz sorun açıklayayım . Benim trafik suçum dahi yok. Grubum da tertemizdir”  ifadelerini kullandı. 

 

İLGİLİ HABERLER