Facebook’tan gazetecilere özel uygulama

Facebook, gazetecilere özel uygulaması Signal ile kullanıcıların takip ettikleri ve ilgi duydukları konular hakkında ipucu veriyor. Bu uygulama ile gazeteciler Facebook’ta hangi konuların trend durumda ve çok konuşuluyor olduğunu doğrudan görebildiği gibi Facebook ve Instagram aramalarında hangi kelimeler en çok aratılıyor, en çok hangi spor kulüpleri hakkında konuşuluyor gibi verilere de detaylı olarak ulaşabiliyor.

Signal ile gazeteciler, Facebook ve Instagram’daki aktiviteleri sadece tek bir kanal üstünden takip edebiliyorlar. Facebook’ta nelerin popüler olduğu takip edilebilen “Trending Now” uygulamasını Signal üstünden gören gazeteciler, kullanıcıların ilgi gösterdiği şeylerle alakalı içerik üretebilecek. Kısacası profesyonel içerik üreticileri Signal’i kullanarak, kullanıcıların beğeneceği tarzda içeriklere daha çok yer verebilecek.

Gazetecilerin ücret ödemeden deneyebilecekleri Signal uygulaması şimdilik sadece başvuru yöntemiyle üye kabul ediyor ve sadece İngilizce dilini destekliyor.

İLGİLİ HABERLER