Facebook at Work çok yakında ofislerde

Günümüzde birçok iş yerinde çalışma performansını etkilediği gerekçesiyle Facebook kullanımı yasaklanmış (veya kısıtlanmış) durumda. Bu durumu avantaja dönüştürmek isteyen Facebook ise bir süredir üzerinde çalıştığı Facebook’un bir nevi iş versiyonu olan Facebook At Work servisini çok yakında kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Ofislere özel olarak hazırlanan Facebook, şirketlerin organize olabilmesi için ve iletişim aracı olarak kullanabilecek. “İş akışı” fikirlerinizi değiş tokuş etmenizi sağlarken Facebook’un tüm metin ve videolu sohbet araçlarına ulaşabileceksiniz. Bunun yanında Etkinlikler ve Live işlevleri elinizin altında olacak.

İşe özel Facebook, normal Facebook’tan çok farklı olmayacak gibi görünüyor ancak sosyal ağın bu sürümünün, şirketlerin çalışanların ağları üzerinde çok daha iyi bir kontrol olanağı sunacağına inanılıyor. Dahası iş kullanıcılarının kişisel Facebook hesabına sahip olmak zorunda kalmayacakları söyleniyor. TechCrunch’a göre hizmet, kullanıcı sayısına göre ücretlendirilecek ve diğer kurumsal yazılım hizmetleriyle birlikte çalışabilecek.

Kullanıcı başına 1-5 dolar ücretlendirme

The Information‘ın haberine göre Facebook At Work önümüzdeki birkaç hafta içerisinde kullanıma sunulmuş olacak. Business Insider‘ın haberine göreyse Facebook işletmelerden kullanıcı başına 1-5 dolar arası ücret talep edecek. Sunulan paket içerisinde ayrıca Groups ve Messenger servisleri de olacağı gibi; ses ve görüntülü arama seçenekleri de bulunacak.

Bu yılın başından itibaren kapalı Beta olarak kullanıma sunulan Facebook At Work, The Royal Bank of Scotland ve Heineken gibi firmalar ile test sürecini tamamlamış görünüyor. Önümüzdeki Ekim ayında ise herkesin kullanımına sunulmuş olacak.

İLGİLİ HABERLER