Dr. Suna Avcıl, Amgen Türkiye Medikal Direktörü olarak atandı

Amgen Türkiye, yönetici kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak Dr. Suna Avcıl, alanında başarılı liderleri üst düzey yönetim kadrosuna dahil eden Amgen Türkiye’de Amgen ve Mustafa Nevzat İlaç’tan sorumlu Medikal Direktör olarak göreve başladı.

Amgen, Türkiye kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Amgen Türkiye son olarak, ilaç sektöründe 22 yıldan fazla deneyimi bulunan Dr. Suna Avcıl’ı üst yönetim ekibine katarak sektördeki iddiasını güçlendirdi. Lilly İlaç’ta Kıdemli Medikal Direktör olarak görev yapan Dr. Suna Avcıl, Amgen Türkiye Medikal Direktörü olarak görevine başladı. Dr. Avcıl yeni görevinde hem Amgen, hem de Mustafa Nevzat İlaç’tan sorumlu olacaktır.

1995 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Suna Avcıl, sırasıyla Bilim İlaç, Abdi İbrahim ve Boehringer Ingelheim’da Ürün Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Takiben Ürün Müdürü olarak Lilly İlaç’a transfer oldu. Avrupa, Asya ve Orta Doğu’yu da kapsayan uluslararası görevler aldığı Lilly İlaç’taki 16 yıllık kariyeri boyunca Pazarlama Müdürü, İnsan Kaynakları Direktörü, Kıdemli Medikal ve Ruhsatlandırma Direktörü gibi önemli görevler üstlenen Dr. Suna Avcıl, son olarak Kıdemli Medikal Direktör olarak görev yapıyordu.

İLGİLİ HABERLER