Disney Channel birinci yılını Mickey ve Minnie ile kutladı

 

Disney Channel’ın uydudan Türkiye’nin dört bir yanına ücretsiz yayın yapmaya başlamasının birinci yıldönümü, Disney’in ünlü karakterlerinden Mickey ve Minnie Mouse’un İstanbul’a gelişiyle kutlandı. Çocukların ve ailelerinin ilgisini çeken Disney Channel, geçtiğimiz yıl yerli yapımlarıyla dikkat çekti. Zil Çalınca ve Art Attack programları, başarı yakaladı. Disney Channel, Shake It Up, Yetenek Çiftliği ve Waverly Büyücüleri gibi aksiyon dizileri ile Let It Shine ve Limonata Ağız gibi orijinal filmler, Fineas ve Förb ve Jake ve Varolmayan Ülkenin Korsanları gibi popüler animasyonlara ev sahipliği yapıyor.

Yepyeni bir yerli yapım daha: Minnie & You

Disney Channel Türkiye, birinci yılında yeni bir yerli yapımın da müjdesini verdi. Dünya çapında bir moda ikonu kabul edilen Minnie Mouse’un yer aldığı Minnie&You dizisi, Türkiye’de moda dünyasından tanınmış bir ismin katılımıyla bahar aylarında İstanbul’da çekilmeye başlanacak. Disney Channel’ın yerel bir yetenekle başlattığı üçüncü yerli yapım olacak olan Minnie&You geçtiğimiz yıl dünyanın önemli modacılarından Dilek Hanif’le İstanbul Moda Haftası kapsamında hazırlanan Inspired by Minnie Mouse projesinin devamı niteliğinde kabul edilecek ve genç kızlar için kreasyonlar önerecek.

Disney Channel Türkiye web sitesi bir yılda yüzde 1000 büyüdü

Disney’in ‘kendini ifade et’, ‘hayallerinin peşinden git’, ‘aileyi yücelt’ ve ‘kendine inan’ şeklindeki bir dizi olumlu marka değerine dayalı; çocuk odaklı, aileyi de kapsayan içeriğini izleyenlerine ulaştırdığı amiral gemisi Disney Channel’ın uydudan ücretsiz yayına geçmesiyle birlikte Türkiye’deki erişimi yaklaşık 12 milyon haneye ulaşırken kanalın web sitesinin aylık tekil ziyaretçi sayısında da bir yılda yaklaşık yüzde 1000 büyüme kaydedildi. Disney Channel’in Türkiye’de uydudan ücretsiz yayınlanmaya başlamasının birinci yılı kutlamaları kapsamında İstanbul’a gelen The Walt Disney Company Gelişen Pazarlar Genel Müdürü ve Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Kurumsal Strateji ve İş Geliştirme Sorumlu Başkanı Chafic Najia; “Disney Channel, şirketin Türkiye’de her yönüyle büyümesi için gerekli altyapıya sahip. Disney Channel’ın uydudan tüm Türkiye’de ücretsiz olarak izlenebilmeye başlaması, Disney markasının gücünün artmasını sağladı ve Disney Channel’ın yerel televizyon programları ile Disney’in küresel programları ve filmleri için yerli yeteneklere yatırım yaparak fırsatlar yarattı” dedi. The Walt Disney Company Türkiye, Yunanistan ve Kıbrıs Ülke Müdürü Sinan Ceylan ise “Amiral gemimiz olan kanalı Türkiye’de daha fazla çocuğa ve aileye ulaştırma fırsatı yakaladık, ayrıca birinci yılımızı diğer bir heyecan verici yerel yapım olan Minnie & You’yu tanıştırarak kutluyor olmamızdan da büyük mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu. Disney Channel’ın online ayağında ayrıca, yakın dönemde hayata geçirilen ve izleyicileri hit dizilerin bölümlerini devam eden bir programla, tamamen izleme olanağı sunan ve böylelikle onların bağlılıklarını artırıp yeniden ziyaret etmelerini sağlayan Disney Channel video player da bulunuyor. Player, geçtiğimiz yılın ekim ayında hayata geçirilişinden itibaren 350 bin kez görüntülendi. Disney Channel’ın Facebook sayfasını ilk 12 ayda 500 binin üzerinde kişi beğendi ve online başarı web sitesinin de ötesine taşındı.

İLGİLİ HABERLER