Digiturk’ün Yeni CEO’su Yousef Al-Obaidly oldu

14 yıldır beIN MEDIA GROUP’taki çeşitli pozisyonlarda çalışan Yousef Al-Obaidly, Digiturk’ün satın alma anlaşması sürecinde görev alarak, 26 Ağustos’tan bu yana Türkiye’deki dönüşüm sürecini yürütüyor. Ayrıca yeni atamasına ek olarak grup içindeki mevcut sorumluluklarını da sürdürmeye devam edecek.

Yousef Al-Obaidly kimdir?

Yousef Al-Obaidly, 2003 yılında MENA bölgesinin spor TV ağının tanıtılmasında önemli bir rol oynadı. Daha sonra 2012 yılında, beIN SPORTS Fransa, Amerika ve Asya-Pasifik’in tanıtılmasıyla beraber, spor ağının uluslararası genişlemesini başlatmış oldu. Aralık 2013’te ise beIN MEDIA GROUP CEO’su Nasser Al-Khelaïfi ile beraber Al Jazeera Sport’un uluslararası spor ağı olan beIN SPORTS’a dönüşümünü tamamladı.

Şu anda beIN MEDIA GROUP’un Başkan Vekili olmasının yanı sıra; beIN SPORTS Fransa, Amerika ve Asya- Pasifik’in de Başkanı’dır. Bunlara ek olarak; Katar Tenis Federasyonu’nun Genel Sekreterliği, Katar Spor Yatırımları (QSI) Yönetim Kurulu Üyesi, Paris Saint-Germain Futbol Kulübü ve Paris Saint-Germain Hentbol Kulübü’nün Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Yousef Al-Obaidly Seattle Üniversitesi mezunudur.

 

İLGİLİ HABERLER