Coca-Cola’nın global konkuru sonuçlandı!

The Coca-Cola Company, kola markası için küresel kampanyasını yürütecek ajansı belirlemek için Mart ayı sonunda konkur açmıştı. Dünyanın dört bir yanındaki pazarlarda birlikte çalıştığı 10 ajansı genel merkezine çağıran Coca-Cola, küresel pazarda markanın reklam kampanyasını yürütecek ajansları belirledi.

WPP’nin sahibi olduğu üç yaratıcı ajansın ortak hareket ederek belirleyeceği Coca-Cola küresel kampanyası için çalışacak ajansların isimleri ise şöyle: Ogilvy New York, Sra Rushmore (Madrid) ve Santo (Buenos Aires)

Geriye kalan 7 ajansın da bu oluşturulacak kampanya çerçevesinde iş üreteceği açıklanırken bu ajanslardan birinin de 2009’dan beri Coca-Cola’nın kampanyası olan “Mutluluğa kapak aç”ın yaratıcısı olan Wieden & Kennedy Portland olduğu belirtiliyor. Diğer ajanslar ise şöyle: David, Dentsu, FCB Güney Afrika, Mercado McCann (Buenos Aires), McCann Madrid, The Cyranos McCann (Barcelona).

Coca-Cola’nın yeni küresel pazarlama direktörü Marcos de Quinto’nun ilk büyük hamlesi olan konkur, son yıllarda duraklama trendine giren gazlı içecek satışlarını canlandırmak amacıyla yapılacak. 

İLGİLİ HABERLER