Balayı çiftleri 2016’da egzotik ülkelere seyahat ediyor

 

Turlar ve internetten erken rezervasyonla ucuzlayan fiyatlar, son yıllarda yurt dışına seyahati daha kolay hale getiriyor. Balayı çiftleri de genelde 7-10 gün süren tatillerinde yurtdışına gitmeyi tercih ediyor.

tatilsepeti.com’un  rezervasyon rakamları üzerinden yaptığı analiz, çiftlerin balayı tercihlerinin egzotik ülkelerden yana olduğunu gösteriyor. 2016 yılının ilk üç ayındaki satış rakamlarına bakıldığında yurtdışı ülkelere olan talep geçmiş yıla göre yüzde 56 civarında arttı.

tatilsepeti.com verilerine göre bu yıl yurt dışı balayı paketlerine olan talep, geçen yıla göre artış gösterdi. Bu yıl özellikle düşük seviyelerde seyreden döviz kurları nedeniyle çiftler yurt dışı alternatiflerini tercih ediyor.

Egzotik ülke turları çiftlerin favorisi

tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz bu yılki balayı trendlerini değerlendirerek, “Egzotik bir balayı yaşamak isteyen çiftler Maldivler, Phuket, Koh Samui, Bali gibi tropik destinasyonlara paket turlarla veya otel-uçak rezervasyonlarını münferit olarak sağlayarak gidebilirler. Eşsiz manzaralara sahip bu adalarda deniz kum ve güneşin tadını çıkarıp, tropik ada kültürleri ile tanışabilirler. Geçen yıla göre satışları 4 kat artan Maldivler’in ise lüks seven balayı çiftleri tarafından oldukça fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Farklı konsept otellerin de yer aldığı Bali adası da çiçeği burnunda yeni evliler için eşsiz bir balayı fırsatı sunuyor” dedi.

Safari seven ve heyecan arayan çiftler Zanzibar, Tanzanya turlarını tercih ediyorlar. Farklı türden kuşları, filleri, gergedanları ve Nakuru Gölü yakınındaki pembe flamingoları fotoğraflayıp bu anları ölümsüzleştirdikleri bu turların süresi 7 gün ile 10 gün arası değişkenlik gösteriyor.

Alışılmışın dışında farklı bir balayı yaşamak isteyen çiftlere ise Mayalara ev sahipliği yapmış tatil cenneti Cancun / Meksika öneriliyor.

Balayı çiftleri biraz Amerika, biraz Meksika karışımı havasıyla şarkılara konu olmuş Porto Riko’yu, farklı yapılar ve tapınakların keşfedilebileceği Kamboçya’yı da seyahat programlarına dahil edebilirler.

Cruise turlarına talep her yıl artış gösteriyor

tatilsepeti.com verilerine göre bu yıl cruise turlarına olan ilgi de artış gösteriyor. Gemi seyahati seven, balayını deniz üzerinde geçirmek isteyen çiftler lüks gemilerle çıkılan Ege ve Adriyatik turlarını da tercih ediyorlar. Bu turlarda tek bir seyahatte İtalya, Yunanistan, Hırvatistan gibi birden fazla ülkeyi görmek mümkün oluyor. Biraz daha uzakları keşfetmek isteyen çiftler ise Miami, Florida başlangıçlı Karayipler ve Bahamalar gemi turlarını tercih ediyor. Yaklaşık 10 gün süren bu turlar çiftlere keyifli bir balayı yapma imkânı sunuyor.

Ekonomik cruise turları arayanlar ise ortalama 3-4 gün süren ve vizesiz seyahat imkânı da olan 96 Euro’dan başlayan Yunan Adaları turlarını tercih ediyor.

Bu turlarda çiftler, Mykonos, Santorini gibi birden fazla adayı görme imkânına sahip oluyorlar.

                                                  

İLGİLİ HABERLER