Apple, son ipad güncellemesini ne zaman piyasaya sunuyor?

 

9to5Mac’ten Mark Gurman’ın haberine göre, Apple\ Mart’ta iPad Air’i güncellemeye hazırlanıyor.

Adının “iPad Air 3” olacağı düşünülen cihazın, yanında destekleyici bir aparat olarak, geçen sene takdim edilen iPad Pro’nun yanında gelen Apple Pencil’ın güncellenmiş bir modelinin de ekleneceği belirtildi. Bu güncelleme Apple’ın 9.7 (24.6 santimetre) inçlik tabletinin 2014’ten beri uğradığı ilk gelişme olacak.

Gurman iPad Air 3 ile birlikte 4 inçlik (10.2 santimetre) bir iPhone’un ve yeni bir Apple Watch aksesuarının da aynı organizasyonda takdim edileceğinden bahsediyor. Gurman’ın kaynakları anonim kalmakla beraber, kendisi Apple ürünleri üzerine öncelerinde doğru bilgiler vermiş, saygın bir blogger.

Apple son tatil dönemindeki finansal çeyrekliğinde 16.1 milyon iPad sattıysa da, ürünün satışları son yıllarda hızla düşmekte. Bu bilgi 2014 tatil döneminde satılan 24.4 milyon iPad ile şimdiki sayıyı karşılaştırdığımızda gözlemlenebilir.

Apple bu görmek istemedikleri kalıbı iPad Pro’yu geçtiğimiz sonbaharda takdim ederek değiştirmeye çalıştıysa da başarılı olamadı. Bunun nedeni iPad Pro’nun diğer cihazlara göre daha yüksek olan ($799’dan başlayan) fiyatı  ve Kasım’da piyasaya sunulmasıyla ilgili olarak da yorumlanıyor. 

İLGİLİ HABERLER