Yeni Ford Focus: Seni en güçlü yansıtan o

Ford’un, C segmentine 20 yıldır izini bırakan modeli Focus, efsanevi mirasını yeni Ford Focus ile geleceğin akıllı otomotiv dünyasına taşıyor. Türk kullanıcısının ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilen sedan versiyonuyla birlikte geçtiğimiz günlerde satışa sunulan yeni Ford Focus’un reklam filmi bugün gösterime giriyor. Reklam filmi de tıpkı yeni Focus gibi ‘Türkiye’ye özel olarak’ hazırlandı.

Yapılan araştırmalar Türk kullanıcıların otomobillerini arkadaşı, sırdaşı ve hatta hayatının bir parçası olarak gördüğünü gösteriyor. Bu içgörülerin ışığında, otomobille insan arasındaki ilişkiden ilham alınarak hazırlanan  Yeni Ford Focus’un bütünleşik iletişim kampanyası tüm mecralarda yayınlanmaya başlıyor. Ford’un binek araç kategorisinde Türkiye’de geliştirip çektiği ilk reklam filmi projesi olan kampanyanın altında GTB Türkiye imzası var.
Barış Arduç’un rol aldığı filmin yapımını Norr Film üstlendi. Yönetmenliğini  SirFred’in, görüntü yönetmenliğini “Jurassic World: Fallen Kingdom”un da görüntü yönetmenliğini yapan Oscar Faura’nın gerçekleştirdiği filmin İstanbul’daki çekimleri 3 gün sürdü.
Basılı ve online mecralarda kullanılacak görsellerin fotoğraf çekimi PPR İstanbul’dan Özgür Albayrak tarafından yapıldı. 3 gün süren çekimler, İstanbul’un çeşitli noktalarında gerçekleşti.

Kampanya Künyesi

Reklamveren: Ford Otomotiv Sanayi A.Ş
Reklamveren Yetkilileri: Özgür Yücetürk, Pınar Ercan Tursun, Serkan Özerbay, Gülay Teköz, Bahar Dikmen, Kerem Can Yücel, Kerem Sakoğlu, Efe Parmaksız, Nur Mutlu, Deniz Göktaş, Meriç Aksoy, Sinem Özcan
GTB Türkiye Ajans Başkanı: Anet Tokatlıoğlu
ECD: Selim Ünlüsoy
Kreatif Direktör: Bahadırhan Pekşen
Kreatif Ekip: Irmak Hatipoğlu, Ayça Peksağ, Ari Koen, Arda Bayraktar, Fatih Taşyürek, Ümit Şen, Bora Uz, Tolga Şahin, İzzet Berker, Ayhan Gelir
Müşteri Ekibi: Suzinur Şebnem Turgut, Ceren Ünay, Gökçe Kurtoğlu, Melike Atliman, Cansu Gençoğlu, Özden Ersöz
Dijital Ekip: Yunus Taşköprü, Nihan Okçu, Bilge Ocak, Onur Özen
Strateji: Irmak Yeşilada, Ceren Sağlam
Prodüksiyon Direktörü: Ayşin Batman
Offline Medya Ekibi: Gözde Durkal, Mert Başaran, Ufuk Satış, Açelya Çetintaş, Ece Yıldız, Seda Koşan, Gözde Benli
Online Medya Ekibi – Ingage: Sait Bugay, Serra Taşçı, Türkü Erus, Emir Demirtürk, Murat Kaçar
Film Prodüksiyon: Norr Film
Prodüktörler: Özge Göksel – Ülgen Demir
Yönetmen: SirFred
Görüntü Yönetmeni: Oscar Faura
Sanat Yönetmeni: ALTO
Post Prodüksiyon: Anima & ABT
Müzik: Jingle House
Fotoğraf Prodüksiyon: PPR
Prodüktörler: Orhan Özkırım – Oya Biricik
Fotoğraf Sanatçı: Özgür Albayrak

İLGİLİ HABERLER