TEB’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel kampanya: #ElAlemNeDer

Türk Ekonomi Bankası (TEB), kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirme ve ekonomiye daha fazla dahil olmasına katkıda bulunma amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. TEB Kadın Bankacılığı ile kadın patronlara iş hayatının çeşitli alanlarında karşılaştıkları engelleri aşmaları için yol gösteren TEB, şimdi de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir video yayınladı.

Kadınlara iş hayatında karşılaştıkları engelleri aşmaları konusunda bütünlüklü destek sağlayan Türk Ekonomi Bankası (TEB), kadınları ekonomide daha çok yer alarak daha fazla söz sahibi olmaları için cesaretlendirmeye devam ediyor. TEB, bu kapsamda hazırladığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel videosuyla kadınların iş hayatında cesaretlerini kıran ‘el alem ne der?’ iç görüsünü çarpıcı şekilde gündeme taşıdı.

TEB, dijital ajansı Tick Tock Boom ile birlikte hazırladığı yeni videonun iç görüsünü sosyal medyada yapılan etkili dinleme ve ‘el alem ne der?’ dışavurumu sayesinde veriyi yaratıcı ve etkili bir şekilde kullanarak oluşturdu. İlk olarak, sosyal medyada kadınların ekonomiye ve iş hayatına aktif katılımının önündeki engeller üzerine bir analiz yapılarak dijital kanallarda en çok kullanılan kelimeler ve kullanıcı profilleri incelendi. Sosyal medyada yapılan etkili dinleme, iş hayatında karşılaştıkları engellerin bir süre sonra kadınlarda otokontrol oluşturduğunu gösterdi. İncelenen içerikler arasında en çok paylaşılan dışavurumun ‘el alem’ söylemi olması, kullanıcıların da “el alem ne der?” korkusuyla yapmak istediklerini yapamadıklarını gözler önüne serdi.  Çıkan sonuçlara göre sadece ocak ayında sosyal medyada ‘el alem’ konusunda 5.000 farklı içerik paylaşıldı.

“El alem ne der?” korkusu kadınlar için en büyük engel

TEB’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel videosunda iş hayallerini sevdikleriyle paylaşan kadınlar ve “el alemin” iç sesi olarak engeller veriliyor. Evde ailesi ve komşularına yeni iş fikrinden bahseden girişimci kadın, kafede arkadaşlarına işini büyütme hayallerinden bahseden kadın, yurtdışına açılmayı hedefleyen kadın patron benzer tepkilerle karşılaşmasına rağmen, “el alem ne der?”i dinlemeyip kendi hayallerinin peşinden koşmayı tercih ediyor. Videonun sonunda el alemin sesine kulaklarını tıkayan kadınlar, onların hayallerine ortak, başarılarına destek olmak için çalışan TEB şubesine gidiyor.

TEB, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel videosuyla, kadınların iş hayatlarında hedeflerine “el alem ne der?” demeden ulaşmasını, insanların cesaret kırıcı söylemlerine aldırmadan ekonomiye katılımını cesaretlendirmeyi ve iş hayallerinin peşinden koşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Kampanya Künyesi:

  • Reklamveren:  Türk Ekonomi Bankası (TEB)
  • Reklamveren Ekibi: Zeynep Demirkol, İlke Erdener, Mustafa Baysal, Mert Maviş, Fatih Tozan
  • Reklam Ajansı: Tick Tock Boom
  • Yaratıcı Yönetmen: Gürkan Gürel
  • Yaratıcı Grup: Deniz Dündar, Oktay Erdoğan, Ayberk Sözer, Duygu Daşdöğen
  • Yönetmen: Hakan Demir
  • Tasarım Ekibi: Maya Bengü Öztürk, Derya Canca, Yunus Çağlayan
  • Marka Direktörü: Elif Biricik Korcum
  • Sosyal Medya Uzmanı: Duygu Daşdöğen

İLGİLİ HABERLER