Rıza Kocaoğlu’nun X aşkı

Mercedes-Benz Türk, dünya lansmanının hemen ardından Türkiye’de de satışa sunulan “Türünün X Örneği”, pick-up modeli X-Class’ı tanıtmak için benzerlerinden çok farklı bir teknikle hazırladığı reklam filmini oldukça güçlü bir medya yatırımıyla yayına aldı.

Ünlü oyuncu Rıza Kocaoğlu’nun yer aldığı reklam filmi, X-Class’ın ruhuna uygun şekilde asiliği, özgürlüğü ama aynı zamanda da işlevselliği oldukça estetik bir şekilde gözler önüne seriyor.

Proje, son zamanlarda yaptığı işlerle adını sık sık duyduğumuz, aynı zamanda X Class’ın web sitesi turununxornegi.com‘u da hazırlayan Karbonat’a ait. Yönetmen koltuğunda ise dünyaca ünlü Watchtower serileriyle tanınan Leonardo Dalessandri oturuyor. X Class filmi, “Watchtower of Turkey” videosuyla ülkemizde milyonlarca izlenmeye ulaşan yönetmenin ilk konsept reklam filmi.

Filmin çekimleri, yaklaşık 100 kişilik bir ekiple 5 günde, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde, zorlu hava ve yol koşullarında gerçekleştirildi. İstanbul’dan Tuz Gölü’ne kadar gerçekleşen çekimlerin prodüksiyonunu Astronot üstlendi.

 

 

Kampanya Künyesi:

Reklamveren Yetkilisi: Onur Ahi, Burak Sıraç

Reklam Ajansı: Karbonat

Ajans Başkanı: Melih Dinçer

Yaratıcı Başkan: Cenk Gümüşcüoğlu

COO: Burak Demiral

Yaratıcı Ekip: Varol Döken, Bora Gündüz, Orçun Şenbel

Müşteri İlişkileri: Aslı Önal

Proje Yöneticisi: Eser Taşkın

Prodüksiyon Şirketi: Astronot

Yönetmen: Leonardo Dalessandri
Yapımcı: Rıza Alkuzey

Müzik: Magicpost

İLGİLİ HABERLER