Nike’tan “Evde hareket et, dünya için hareket et” çağrısı

Coronavirus ile birlikte kapanan kurumlara spor salonları da ekleniyor. Spor severler evlerinde yapabilecekleri egzersizler konusunda kara kara düşünürken onların yardımına markalar yetişiyor.

Nike geçtiğimiz günlerde içerikleri arasında dünyaca ünlü sporcular Sue Bird, Tiger Woods ve Serena Williams’ın spora dair önerilerinin bulunduğu premium mobil aplikasyonu Nike Training Club’ı (NTC) süresiz bir şekilde ücretsiz sunmaya başladığını açıkladı. Açıklamasına eşlik eden kampanya ise Wieden + Kennedy ajansından geldi; “Bir gün seni izleyen milyonlar için oynama hayali kurduysan şimdi tam zamanı. Evde hareket et, dünya için hareket et”.

“Evde Hareket Et” kampanyasının yanı sıra Nike geçtiğimiz hafta coronavirus tedavi merkezlerine 15 milyon dolar bağışta bulunmuştu. Bunun yanı sıra Nike’ın evi olan Oregon’daki aralarında gıda bankaları ve toplum merkezleri de bulunan dernekler için ayrıca bir 10 milyon dolar da Nike’ın kurucu ortağı Phil Knight, Yönetim Kurulu Başkanı Mark Parker, CEO’su John Donahoe ve eşleri Penny Knight, Kathy Parker ve Eileen Donahoe tarafından bağışlandı.

Sue Bird resmi instagram hesabından “Şimdi her zamankinden daha fazla, biz bir takımız” açıklamasıyla Nike’ın “Play inside, play for the world” çağrısını paylaştı.

İLGİLİ HABERLER