Zorlu Holding, Bir Hayal Bir Oyun yarışmasının kazananı “Karton Şehir” oldu

Zorlu Holding, tarafından tüm çocukların hayallerine hayat vermek ve hayal güçlerini desteklemek amacıyla düzenlenen Bir Hayal Bir Oyun yarışmasının kazananı Karton Şehir hikayesi ile Gökhan Kızıklı oldu. Türkiye’nin dört bir yanından 3. ve 4. sınıf öğrencisi tam 326 çocuğun kendi hayal güçlerini kullanarak yazdığı hikayeleri ilettiği yarışmanın birincisi Gökhan Kızıklı 10 bin TL, ikincisi Rüyalar Alemine Yolculuk hikayesiyle Nehir Zoe Güller 5 bin TL, üçüncü Barış Çiçeği hikayesiyle İnci Naz Yalçın 3 bin TL’lik ödülü almaya hak kazandı.

Dereceye giren on çocuğa “Yaratıcı Yazarlık Eğitimi”

Yarışmada birinci, ikinci ve üçüncüye verilen para ödülünün yanı sıra, dereceye giren ilk 10 çocuğa yazmayı sevdirmek ve sanata yönlendirmek amacıyla Yaratıcı Yazarlık Eğitimi verilecek.
Hikayelerini gönderen çocuklardan en beğenilen 30’unun eseri ise oluşturulacak öykü kitabında yer alacak. Böylece minikler hayallerini kitap sayfalarında görmenin mutluluğunu yaşayacak.

“Karton Şehir” 26 Mart Pazar günü Zorlu PSM sahnesinde

Yarışmada birinci seçilen Karton Şehir isimli hikaye tiyatro metni haline getirilerek 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde sahnelenecek. Çocukların uçsuz bucaksız hayal dünyasında hayat bulan hikayeler gerçeğe dönüşecek.

Proje Ekibi:
Yaratıcı Ajans: Project House
Marka Yönetimi: Özge Öztunalı
Yaratıcı Ekip: Ümit Yanılmaz (Art Direktör), Fatih Akgül (Yaratıcı Yazar)
Kreatif Direktör: Serhan Acar
Ajans Prodüktörü: Volkan Alkan
Yapımevi: Ya Da Film
Yönetmen: Özkul Dikici

İLGİLİ HABERLER