Zomato, Anneler Günü’nün en’lerini belirledi

22 ülkede, 1 milyondan fazla restoranın gerçek menü bilgilerine sahip olan Zomato, Anneler Günü’nde annelerin ve ailelerin en çok tercih ettikleri menüler ve mekanları listeledi.

Türkiye’nin en güçlü restoran arama ve keşif platformu Zomato, Anneler Günü’nde de en büyük yardımcınız olmaya devam ediyor! Kullanıcılarına belirledikleri harita üzerinde ve seçtikleri bütçe aralığında yeme-içme mekanlarını listeleyebilen Zomato, 10 Mayıs 2015 tarihli Anneler Günü’nde kullanıcıların en beğenilen tercihlerini sıraladı. 2015 yılı Anneler Günü verilerine göre Zomato üzerinde en çok kahvaltı ve brunch mekanları aratıldı; bunu sırasıyla kebap restoranları, balık restoranları, cafe’ler ve tatlıcılar takip etti. Yaş gruplarına göre yapılan dağılıma göre, Anneler Günü için arama yapan kadınlardan 18-30 yaş grubunda olanlar en çok kahvaltı mekanlarını tercih ederken, 30-48 yaş aralığında ise bu tercih balık restoranlarına yöneldi.

Kullanıcı verilerine göre Boğaz hattı üzerindeki mekanları aratanlar daha çok erkek kullanıcılar olurken, günün ortalama harcaması ise iki kişilik hesap için kahvaltı ve brunch mekanlarında 64 TL, kebap restoranlarında 95 TL, balık restoranlarında ise 140 TL oldu. Zomato üzerinden yapılan aramalarda günün en pahalı brunch menüsü ise The Grand Tarabya’daki The Brasserie oldu, iki kişilik brunch menüsünün fiyatı 220 TL.

Sabah 10.00 ve gece 21.00 arası Zomato üzerinde yapılan aramalarda en popüler semtler sırasıyla Beşiktaş, Moda, Karaköy, Nişantaşı ve Bebek oldu.

İLGİLİ HABERLER