Zeynep Erkunt Armağan Amerika’da Women Presidents’ Organization tarafından Dünya 13.’sü seçildi

 

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi ve Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan, Women Presidents’ Organization (Kadın Yöneticiler Organizasyonu) tarafından yapılan değerlendirmede Dünya 13.’sü oldu.

TOBB Girişimcilik Müdürlüğü konuyla ilgili yayınladığı açıklamada:

“TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Değerli Üyeleri,

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi ve Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zeynep Erkunt Armağan’ın, Amerika’da Women Presidents’ Organization (Kadın Yöneticiler Organizasyonu) tarafından yapılan değerlendirmede Dünya 13.’sü olduğunu büyük bir memnuniyetle öğrendik.

Merkezi Amerika’da olan ve dünya çapında faaliyet gösteren Women Presidents’ Organization, her yıl olduğu gibi bu yıl da, son 4 yılda şirketini en hızlı büyüten 50 kadın CEO’yu belirlemiştir. Dünya çapında başarılı iş kadınları ve girişimcilerin bir araya gelerek oluşturduğu bu platform, CEO’ların şirketlerini bir adım daha öteye taşımaları için önemli fırsatlar sunmaktadır. WPO’nun esas amacı ise şirketlerin büyümesini hızlandırırken, rekabeti arttırmak ve öğrenme grupları aracılığı ile ekonomik güvenliği desteklemektir.

Son 3 yılda yer aldığı listede, bu yıl da Dünya 13.sü olarak yer alan Sayın Zeynep Erkunt Armağan, 3. kez değerlendirmeye alındığı uluslararası arenada ilk 50’ye giren, ilk ve tek Türk kadın CEO olmuştur. 

Sayın Zeynep ERKUNT ARMAĞAN’ın, üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirme gayretlerinin ve yaptıklarının, girişimcilik ruhu taşıyan herkese örnek olmasını ve ülkemizde kalıcı modeller oluşturmasını diliyor, kendisini tebrik ediyor, gurur verici başarılarının devamını diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

İLGİLİ HABERLER