Yenilebilir tüketim fazlası ürünler, barınaklardaki evsiz hayvanlarla paylaşılıyor!

 

CarrefourSA, HayKonFed ile birlikte çalıştığı “Dost Hareketi” projesi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki yenilebilir tüketim fazlası ürünleri,  barınaklardaki evsiz hayvanlarla paylaşmak için hazırlık yapıyor.

Dost Hareketi ile CarrefourSA, Türkiye genelindeki mağazalarında yenilebilir tüketim fazlası ürünleri HayKonFed tarafından belirlenecek barınaklarda yaşayan hayvanlarla paylaşacak.

Böylece hem yiyeceklerin imha edilmesi engellenecek, hem de minik dostlarımızın beslenmesi sağlanacak.

Proje kapsamında 2016 yılında elverişli olan 20 adet markete Pagder işbirliği ile kedi ve köpek yuvası koyulacak. Böylece minik dostlarımızın güvenli bir ortamda yaşaması için adım atılacak.

CarrefourSA Kurumsal İletişim Grup Müdürü Banu Karamuk konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu çerçevede CarrefourSA olarak kendimizi sokak hayvanları adına sorumlu hissediyor, açlıkla mücadele eden minik dostlarımız için kalıcı çözümler üretmeye özen gösteriyoruz. HayKonFed ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde Türkiye genelindeki mağazalarımızda yenilebilir tüketim fazlası ürünleri sevimli dostlarımızla paylaşacağız.  Böylece hem yiyeceklerin imha edilmesini engelleyeceğiz, hem de minik dostlarımızın beslenmesini sağlayacağız.”

 

 

İLGİLİ HABERLER