Yeni yıl için Vodafone’dan “Soma’da Önce Kadın” çalışması

 

Vodafone, KAGİDER ile birlikte Soma’da Önce Kadın programı için görsel tanıma platformu Blippar ile yeni yıl tebrik kartı çalışması gerçekleştirdi.

Vodafone’dan yeni yıl kartı alanlar, Blippar üzerinden artırılmış gerçeklik teknolojisiyle dijital bir deneyim yaşadılar.

Yeni yıl kartı alanlar Soma’da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi’nde çekilmiş videoyu cep telefonlarından izledi.

Vodafone, yeni yıl tebrik kartları için, Anadolu’nun bereket sembolü “başak”ı fiber ile birleştirerek  “dijital bir başak” tasarladı.

Soma’da Önce Kadın videosu nasıl izleniyor?

Blippar uygulamasındaki kameranın “Dijital Başak” sembolüne tutulmasıyla, Soma’da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi’nde eğitim gören kadınların videosu, cep telefonunun ekranında beliriyor. Kadınların başak desenli lavanta işleme görüntülerinden oluşan video, bereketli bir yıl dileğiyle sonlanıyor.

 Bu videoyu izlemek için kullanıcıların ücretsiz sunulan Blippar uygulamasını akıllı telefonlarına indirmesi yeterli.

 Blippar nasıl çalışıyor?

Blippar, tarama yapmadan ya da fotoğraf çekmeden, anlık sanal ortamda yer alan görsellerin görüntülenmesi için geliştirilen bir mobil uygulama. iOS, Android ve Windows tabanlı akıllı telefonlarda ve BlackBerry Z10’da çalışıyor.

Blippar dünyanın ilk çapraz platform uygulaması. Açıldığında karşısında duran görsel ya da objenin özgün özelliklerini tarama yöntemi ile aramaya başlıyor ve görüntüleri tanıyor.

Tanınan görüntü sunucuya gönderiliyor, sunucu bunun bir Blippar imgesi olduğunu doğruluyor ve tanımlı içerik, kullanıcının akıllı cihazına gönderiliyor.

Blippar Dünyada 4 milyondan fazla indirilme ve 25 milyondan fazla blipp’lenme sayısına sahip.

İLGİLİ HABERLER