YASED Koza Projesi’ne başvurular başladı

Uluslararası Yatırımcılar Derneğinin (YASED) üniversite öğrencilerine uluslararası şirketlerde staj olanağı sağlayan YASED Koza Projesi başvuruya açıldı. YASED’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin 33 şehrindeki üniversite öğrencilerine 1 aydan 45 güne kadar staj imkanı tanıyan projenin başvuruları başladı. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde staj yapmak isteyen öğrencilerin en geç 15 Mart’a kadar “monster.com.tr” üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.

YASED’in ilk olarak 2009 yılında gerçekleştirdiği ve bu yıl da kapsamını genişleterek hayata geçirdiği YASED Koza Projesi kapsamında üniversite öğrencilerine çok uluslu şirketlerde staj olanağı sağlanıyor. 1 ay ya da 45 günlük staj seçenekleri sunan projede öğrencilerin tüm staj masrafları YASED ve YASED üyesi şirketler tarafından karşılanıyor. Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane, Malatya, Kastamonu, Sinop, Çankırı, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Van, Hakkari, Şırnak, Siirt, Bitlis, Muş, Erzurum, Bayburt, Bingöl, Batman, Mardin, Diyarbakır, Tunceli, Erzincan, Elazığ, Şanlıurfa, Adıyaman, Kilis ve Gaziantep olmak üzere toplamda 33 ili kapsayan projeye online işe alım çözümleri şirketi Monster, staj ilanlarının yayınlanması, başvuru sürecinin yönetilmesi için gerekli araçların sağlanması ve projenin duyurulması konularında destek sağlıyor.

Projeye başvurmak isteyen öğrencilerin söz konusu şehirlerden birinde doğmuş olmaları ve bu şehirlerdeki üniversitelerden birinde 3. ya da 4. sınıf üniversite öğrencisi olmaları, son olarak da orta düzeyde İngilizce bilmeleri gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER