Video görüşmeler yormaya başladı!

Zamanımızın çoğunu evimizde geçirdiğimiz bu süreçte fiziksel aktivitelerimiz kısıtlansa da bizi yoracak başka bir faktör ortaya çıktı; her şeyin online tüketimi. Sonu gelmeyen video konferanslar ve tüketilen içeriğin online dünyanın sınırsızlığında yaratılmış olması A.B.D. merkezli ajans Brave’in kreatif direktörü Caroline Paris’e göre yorucu olabiliyor.

Paris, The Drum’s Digital Transformation Festival kapsamında gerçekleştirilen “Kitaplığında Ne Var?” söyleşi serisine konuk oldu. “Hayatımda hiç bu kadar yoğun olmamıştım. İş saatlerimin sonuna geldiğimde rahatlamam gereken yer olan salonumda çalışıyor olmak beni psikolojik olarak zorluyor”.

“Biz Brave’de herkesin kendine zaman ayırabilmesi için biraz daha hassas davranıyoruz; örneğin insanların öğlen arası dedikleri bir zaman dilimine sahip olduklarından emin oluyoruz, maillerimizi 19:00’dan sonra atmamaya özen gösteriyoruz. Aksi takdirde evlerimiz 24 saat durmayan bir ofise dönüşüyor” dedi.

Paris bu psikolojik yorgunluğa çare olarak teknolojiden uzaklaşmayı ve hatta Netflix bile izlememeyi öneriyor, “Herkes akşamları Zoom üzerinden sohbet etmek istiyor; ben de bu iletişim isteğini ve insanları çok seviyorum ve anlıyorum. Ancak aynı zamanda sohbetlerimizin tamamını bir laptop aracılığıyla yapmak yorucu oluyor”.

Paris teknolojiye mola vermek için ev içinde yapılabilecek el işi aktivitelerini, “eski moda yaratıcılık” dediği boyama, minik karakterler çizme ve hatta eşyalarınızı bir metoda dayanarak düzenlemeyi öneriyor.

Kaynak: The Drum

İLGİLİ HABERLER