Uluslararası Ad Black Sea Festivali’ne Türkiye’den jüri başkanı

Uluslararası Ad Black Sea Reklamcılık Festivali’ne Türkiye’den jüri başkanı olarak Karpat Polat seçildi.

‘’Bring It Out’’ sloganıyla bu sene, Marcello Serpa, Piyush Pandey, Michael Conrad, Washington Olivetto gibi dünyanın önde gelen reklamcılarını ağırlamaya hazırlanan Uluslararası Ad Black Sea Reklamcılık Festivali, bu sene Türkiye’den bir reklamcıyı da jüri başkanı olarak ağırlayacak.

Türkiye’den K A R P A T Independent Advertising Agency’nin Creative Chairman’ı Karpat Polat, festivalin en güncel kategorisi olan Creative Efectiveness’e jüri başkanı olarak seçildi.

Lürzer’s Archive dergisi tarafından ‘’Türkiye reklamcılığını yaratıcılıkta zirveye taşıyan ve dünyaya açan isim’’ olarak nitelendirilen Karpat Polat, Cannes’da Türkiye’nin tarihindeki ilk ödülleri kazanmasıyla başlayan, Cannes’da iki yıl üst üste dünyanın en çok ödül alan yaratıcı yönetmenleri arasına girmesine ve kendi reklam ajansını kurmasına uzanan başarılarla dolu reklamcılık serüvenini de bir panelle festival katılımcılarıyla paylaşacak.

Karpat Polat konuyla ilgili şunları söyledi: ‘’İcadından bugüne reklam hep etkileyici olmak zorunda olmuştur. Başka türlüsü düşünülemez. Günümüzdeyse yaratıcılık ve etkinlik birbirinden ayrılamaz bir bütün. Çünkü internetle beraber ölçümleme sürecin bir parçası. Bu nedenle de yaratıcılığı etkinlikle birlikte değerlendiren bu kategorinin jüri başkanı olmaktan heyecan duyuyorum. Objektifimiz ‘reklam yaratıcılığının ölçütü etkidir’. Umarım bu objektifi yansıtan pek çok başarılı kampanyayı ödüllendirme ve alkışlama şansımız olur.’’

Türkiye’den ayrıca Manajans’tan Sami Basut ve TBWA’den Volkan Karakaşoğlu da festivalde görev yapacak diğer jüri üyeleri oldu.

İLGİLİ HABERLER