TV’ler yeni dönem planlarını anlattı

Dört yıldır süre gelen ve artık gelenekselleşen MG Media@TV Day organizasyonu Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleşti. Sabah saatlerinde keyifli bir kahvaltı ile başlayan organizasyonumuz sonrasında 100’ü aşkın iş ortağı kanalların yeni yayın dönemi planlarını ilk ağızdan dinleme fırsatı buldu. Bu yıl ayrıca kanalların yanı sıra dijital TV’lerde programda yer aldı.

Açılış konuşmasını yapan MG Media CEO’su Özge Akay’ın konuşmasından satır başları şu şekildeydi:

2

  • Reklam pastasında digital mecralar hızla büyüse de, TV mecrasının aldığı pay yüzde 50’nin üzerinde
  • 2017-2018 sezonunda kanallar arasındaki rekabetin rekor seviyeye ulaşması bekleniyor.
  • Türkiye’de internet kullanıcılarının yüzde 73’ü TV izlerken aynı anda internete bağlandıklarından dolayı ikinci ekran ve sosyal medya ratingleri de artık çok önemli.

Açılış konuşmasınından ardından ise gerçekleşen kanal sunumlarında en göze çarpan noktalar ise şu şekilde gerçekleşti.

Doğan TV Reklam Grup Başkanı Tankut Karahan Kanal D ekranlarının en iddialı yapımlarından biri olarak yakın zamanda yayına girecek olan Kenan İmirzalıoğlu’nun dizisi “Mehmed Bir Cihan Fatihi”nin Aralık ayında izleyicisiyle buluşacağını müjdeledi. Sunumunun hemen ardından Dijital Satış Reklam Grup Başkanı Haymi Behar ise kısaca Blu TV ‘yi anlattı.

Star TV kanalın iddialı yapımlarından, ayrıca Dağ filminin yönetmenlerinin elinden çıkan “Börü” dizisinin sonbaharda seyircileriyle buluşacağını müjdeleyen reklam grup başkanı Ateş İnce sunumunun hemen sonunda Puhu TV ‘ye de kısaca değindi.

TV 8 sunumu gerçekleştiren genel müdür yardımcısı Kerem Oskay Ekim ayından itibaren 4 akşam Acun formatlarının yayına gireceğini; diğer akşamlarda ise first -run filmlerle prototipini oluşturduğu belirtti. Merakla beklenen Survivor ise Ocak ayında başlıyor.

Show TV
yeni yayın dönemi sunumunu yapan Reklam Grup Başkanı Emel Şen Topsakaloğlu kanalın en iddialı yapımlarından biri, Sinem Kobal’ın dizisi “Gecelerin Ötesi” Ekim ayının başında Perşembe günleri izleyici ile buluşacağını müjdeledi.

ATV sunumunda farklı proje entegrasyonlarına yer verirken; Genel Müdür Yardımcısı Özlem Çataloğlu, yine OPT kuşağında güçlü yapımları prototiplerinde barındırdığını vurguladı.

FOXTV yeni yayın dönemi sunumunu gerçekleştiren Reklam Grup Başkanı Fulya Gülcen, geçtiğimiz hafta yayına başlayan Erkan Petekkaya’nın dizisi “Kayıtdışı”nın, kanalın ve bu dönemin en iddiali işlerinden oldugunu söylemek mümkün

İLGİLİ HABERLER