Türkler indirimi Amerika’da olsa bile kaçırmıyor!

 

 ‘İndirim’ Türk tüketicisini her zaman heyecanlan bir kelime. Türkiye’deki indirimleri kaçırmayan tüketiciler, başka ülkelerdekileri de yakından takip ediyor.

ABD’de Kara Cuma ve Siber Pazartesi’nde yapılan yüzde 70’e varan indirimleri gören tüketiciler Türkiye’den binlerce sipariş verdi.  Üyelerine ABD’de posta adresi hizmeti sunan Amerikadaniste.com üzerinden Türkiye’nin 54 şehrinden sipariş aldı.

-Amerika Lojistik Merkezi’nde saatte 325 paket teslim alındı.

-Ortalama alışveriş tutarı ise 300 dolar oldu.

-Tüketiciler 78 ayrı ABD ve Avrupa merkezli online mağazalardan alışveriş yaptı.

-Amerika Lojistik Merkezi’nde saatte 325 paket teslim alındı.

Türk tüketicisi de dünyanın her yerinde olduğu gibi trendleri yakından takip ederken kaliteli, orijinal ürünleri “daha az” ödeyerek satın almak istiyor.

Bu durum tüketicileri yüzde 70’lere varan indirimlerin yapıldığı ABD merkezli alışveriş sitelerine yönlendiriyor.

Amerikadaniste.com’un açıkladığı yeni verilere göre ABD’den alışveriş yapan Türk tüketicilerin sayısı her geçen gün artıyor.

-Son bir yılda Türkiye’nin 54 ili ABD ve Avrupa merkezli alışveriş sitelerinden alışveriş yaptı.

2015’te 2014 yılına oranla Amerikadaniste.com üye sayısı yüzde 25 arttı,

Gönderilen paket sayıları yükseldi.

2014’e göre yüzde 45 daha fazla paket sahiplerine ulaştı.

Üyelerin sepet ortalamaları ise yüzde 15 artarken alışveriş tercihleri de çeşitlendi.

Daha fazla alışveriş sitesinden ürün satın alan üyeler, 2014 yılına göre daha fazla kıyafet, ayakkabı, tablet ve araba/motor parça içerikli ürünleri tercih etti. Kargo siparişleri ise geçen yıla oranla yüzde 40 artış gösterdi. Bu durum Amerikadaniste.com’un cirolarına da yansıdı, şirketin cirosu yüzde 38 oranında yükseldi.

Sepet ortalaması 300 dolara ulaştı.

Bu yıl ABD’de Kara Cuma ve Siber Pazartesi döneminde yapılan alışverişlerde mağaza içi satışlar 2014’e göre yüzde 10 gerilerken online satışlar yüzde 15, toplam satışlar ise yaklaşık yüzde 3 oranında arttı.

Bu yıl daha çok alışveriş yaptık

Bu yıl üyelerinin Kara Cuma ve Siber Pazartesi döneminde geçen yıla oranla 2 kat fazla alışveriş yaptığını söyleyen Amerikadaniste.com Kurucu Ortağı Seyfi Erol, “Yaşanan bu önemli artışın birçok nedeni var. Artık online mecralardan daha fazla alışveriş yapıyoruz. Çünkü bu konuda bilinçlendik. Sanal kartlar, farklı ödeme yöntemleriyle güvenli olarak nasıl alışveriş yapılabileceğini öğrendik, daha fazla siteye ulaşarak alışverişlerimizi çeşitlendirebiliyoruz. Üstelik orijinal ürün satın almak istiyoruz, bu da bizi yurtdışından alışverişe yönlendiriyor. İndirimler de çok cazip geliyor. Çünkü indirim gerçekten sihirli bir sözcük, duyanı alışverişe yöneltiyor. Satışların artmasında markaların yaptığı yüksek oranlardaki indirimler de büyük etken” dedi.

 

İLGİLİ HABERLER