“Türkiye’ye Değer Katan Markalar” 19 Aralık’ta ödüllerine kavuşacak

 

Türk kültürünü ihraç ettiği ürünlerle yurt dışındaki pazarlara taşıyan yerli markalar, 19 Aralık’ta düzenlenecek “Değer Zirvesi ve Türkiye’ye Değer Katan Markalar Ödül Töreni”nde bir araya gelecek. Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirilecek törende toplam 19 yerli marka ödüllerini teslim alacak.

Ödül töreni öncesi “Türkiye’ye Değer Katan Markalar” zirvesini anlatmak amacıyla TABA ve TÜGİAD yönetim kurulu üyesi, Activa Tanıtım Organizasyon Kurucusu Pınar Erez’in ev sahipliğinde bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Birleşik Markalar Derneği, Mavi, Arzum, Karaca, Vakko, Tosyalı Holding yöneticileri katıldı. Toplantıya katılan iş insanları, kültür ve değerlerle harmanlanan markaların sadece ülkemizde değil dünyada da daha başarılı olduğunu anlattı. Markaların liderleri ortak görüş olarak “Biz sadece kaliteli bir ürün değil, kültür ve değerlerimizi de ihraç ediyoruz. Bir dünya markası olmanın en önemli sırrı bu” dedi.

“Sadece ürünlerimizi değil, Türk gastronomisini de ihraç ediyoruz”

BMD Başkanı Sinan Öncel, “Birleşmiş Markalar Derneği’nin bünyesinde 456 marka, 3 bin 650 mağaza ve 15 bin corner bulunuyor.  Üye markalarımız Türkiye’nin değerlerini ve kültürünü gastronomi, moda ve tasarım boyutuyla dünyaya taşıyor. Simit Dünyası örneğinde görebileceğimiz gibi, Türkiye’nin değerlerini Türk simidi aracılığıyla gastronomik boyutuyla da dünyaya taşıyoruz; bu büyük bir başarı öyküsü…” açıklamasında bulundu.

“Türkiye’nin değerlerini dünyaya taşıyoruz”

Mavi CEO’su Cüneyt Yavuz, “Türkiye bir kumaş cenneti ve ekosistemi müthiş. Biz Türk tekstilciler olarak Japon ve İtalyanlarla yarışıyoruz. Bu ekosistemin sonucu olarak da Türkiye’de yeşerdi Mavi… Dünyanın en değerli 10 jean markasından biri olarak, Türkiye’nin değerlerini ve kültürünü bu yıl 10 milyara yakın jean üreterek dünyaya taşıyoruz” dedi.

Değer Zirvesi ve Türkiye’ye Değer Katan Markalar Ödül Töreni’nde ödül alacak marka ve isimler:

 1. TİKA
 2. İBB
 3. THY
 4. Kızılay
 5. Turkcell
 6. Tosyalı Holding
 7. Mavi
 8. Simit Sarayı
 9. Rixos Otelleri
 10. Paşabahçe Mağazaları
 11. Karaca
 12. Arzum
 13. MADO
 14. Netlog Lojistik
 15. Yataş Grup
 16. Les Benjamns
 17. Uluslararası Edıda / Elle Decor International Design Award Ödülleri Tasarımcısı Sami Savatlı
 18. Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda Altın Madalyanın Sahibi Olan Sümeyye Boyacı
 19. Atelier Rebul

“Değer Zirvesi ve Türkiye’ye Değer Katan Markalar Ödül Töreni” ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER