Tommy Hilfiger, “TMY.GRL” uygulaması facebook messanger üzerindeki ilk alışveriş bot’u

“TMY.GRL” adı verilen ve küresel olarak erişebilen Facebook Messenger internet robotu, dünyanın her yanındaki tüketicilerle bire bir kişisel diyalog kurarak Tommy Hilfiger defile deneyimini yaşatırken markanın 2016 Sonbahar koleksiyonundan ve süper model Gigi Hadid ile birlikte tasarlanan TommyXGigi koleksiyonundan favori parçalarını satın alma imkanı sağladı.
Tommy Hilfiger, bu özel deneyimin heyecanını; “Dijital inovasyonlar, defileleri demokratikleştirme stratejimizin merkezinde yer alıyor. Messenger’daki TMY.GRL internet robotu, küresel kitlemiz için yeni bir erişilebilirlik, etkileşim ve kişiselleştirme seviyesi sunuyor. Bunu hayata geçiren muhteşem ekipler, daha önce yapılmamış bir müşteri etkileşim stili ve interaktif bir ticaret yarattı. “TMY.GRL” internet robotunu lanse etmek için en ideal zaman #TOMMYNOW defilemizdi zira modanın, eğlencenin, pop kültür ve inovasyonun bir araya gelerek sektörümüz için yeni bir ticaret modeli yarattığı bir an oldu.” sözleriyle ifade etti.
Yenilikçi platform, gündelik teknolojilere yapay zekanın entegre edilmesi trendinden ve her ay bir milyardan fazla insanın Messenger kullandığı gerçeğinden hareketle yaratıldı. İnsanlarca işletilen sınırlı sohbet hizmetlerinden veya gezinti kabiliyetlerinden öteye geçen “TMY.GRL” internet robotu, Messenger’da kişisel bir asistanın sağladığı özel ve anlık hizmet hissini sunuyor. Gücünü yapay zekadan alan “TMY.GRL”, kullanıcıların aradığı içerik, bilgi veya etkileşimleri daha iyi öngörmek ve sağlamak için tüketici alışkanlıklarını öğreniyor.
msg.ai Kurucusu ve CEO’su Puneet Mehta, farkılılık yaratan bu yeni platform hakkında; “Tüketici ve marka ilişkisi, akıllı telefonların doğuşundan bu yana en önemli değişikliği yaşamanın eşiğinde. Mesajlaşma yeni bir tarayıcı ve tüketici yaşamının geçiş kapısı haline gelirken Yapay Zeka internet robotları yeni kullanıcı ara yüzü oluyor. “TMY.GRL” ile Tommy Hilfiger tüketicilere geleceğin dijital ticaret deneyimini sunuyor; yani müşteri yolcuğunun genelinde anlık, bireyselleştirilmiş, eğlendirici ve kesintisiz bir deneyim. Bizim msg.ai derin öğrenme platformumuz, böyle çığır açan bir programın parçası olduğu için çok mutluyuz.” dedi.
Kullanıcıların çok çeşitli sorularına anında yanıt verebilen platform, pazarlamadan eğlenceye, satıştan hizmete kadar müşteri yolculuğu boyunca kesintisiz aktarım sağlıyor. Asıl satın alma işlemi ve tüm ödeme detayları tommy.com’un güvenli ortamında korunurken, tüketicilerin nihai satın alma bilgileri dahil tüm iletişim Messenger’da tek bir konuşma zincirinde tutuluyor.

Klasik defile formatından uzaklaşan #TOMMYNOW tüketicilere açık olan ve dijital ticaret aracılığıyla etkisi artırılan interaktif bir deneyime dönüştü. Messenger’daki TMY.GRL platformuna ek olarak, defile koleksiyonu mekandaki dijital dokunmatik ekranlar ve uzaktan izleyenler için tommy.com ile Instagram, Snapchat, Facebook ve Pinterest gibi sosyal ticaret kanalları üzerinden de anında satın alınabildi.
İki gün süren #TOMMYNOW etkinliği kapsamındaki defile, 9 Eylül Cuma günü yerel saatle 19.00’da “Tommy Pier”da (South Street Seaport’taki Pier 16) gerçekleşti. Coney Island’dan Santa Monica’ya kadar çeşitli rıhtımlarda düzenlenen fuarlardan esinlenilen Tommy Pier’da lunapark, karnaval oyunları ve TommyXGigi dünyasından ilham alan eklektik satıcıların açmış olduğu tezgahlar yer aldı. Ayrıca iki TommyXGigi pop-up mağazası, küratörlüğünü Frankie Collective’in üstlendiği bir Tommy Hilfiger vintage mağazası, Hilfiger Records by Jones Music Vintage Vinyl, Valley ile tırnak sanatı, Tattly ile özel denizci esintili geçici dövmeler ve Smith Street Tattoo Parlour’dan Bert Krak’ın pop-up stüdyosu da Tommy rıhtımını renklendirdi. Rıhtıma davet edilen konuklara klasik panayır yiyecekleri ikram edilirken 12 metre yüksekliğindeki bir dönme dolap dahil çeşitli lunapark eğlenceleri sunuldu. Görkemli bu şölenin ardından 10 Eylül tarihinde öğlen 12.00’dan akşam 20.00’a kadar halka açık olan Tommy Pier’da çeşitli DJ’ler performanslarıyla yer aldı, dev LED ekranlardan defile tekrar yayınlandı ve küresel marka yüzü Gigi Hadid tekrar sahneye çıktı.
#TOMMYNOW defilesi; Tommy Hifiger Kadın giyim, ayakkabı, aksesuar, gözlük, saat ve parfüm koleksiyonlarının küresel elçisi süper model Gigi Hadid’in Tommy Hilfiger ile birlikte tasarladığı TommyXGigi koleksiyonunun dünya prömiyerine de sahne oldu. TommyXGigi koleksiyonundaki tasarımlarda Hilfiger’ın imzası olan “klasik Amerikan cool” tarzı, Hadid’in modern stillere getirdiği özgün yorumlarla buluşuyor. Defilede Tommy Hilfiger kadın ürünlerinin zirvesi sayılan Hilfiger Collection 2016 Sonbahar sezonundan görünümlere de yer verildi.

İLGİLİ HABERLER