TikTok tüm rakiplerini geride bıraktı!

Son zamanların gözde sosyal medya platformu TikTok popülaritesini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Finbold.com tarafından elde edilen veriler de adeta bunu kanıtlar nitelikte. Araştırmaya göre bu yılın Ağustos ayında TikTok 44,6 milyon kez indirildi! Bu sayı, en büyük rakipleri Instagram ve Facebook’un hayli üzerinde…

TikTok Facebook’u ikiye katladı
Finbold’un verilerine göre Tiktok son iki ayda 117,4 milyon kez indirildi. Bu sayı sosyal medya devi Facebook’un iki aylık toplam indirilme sayısı 53,5 milyonun iki katından fazla olmasıyla oldukça dikkat çekici. Bir diğer sosyal medya platformu Instagram 77 milyon indirilerek Facebook’u geçmeyi başarsa da, TikTok’un gerisinde kaldı.
Neden TikTok?
Platform, koronavirüs pandemisinin ardından hızlı bir büyüme yaşadı. Virüs dünyaya yayılırken, hükümetlerin “evde kal” çağrısının ardından birçok insan evlerinde “eğlenmeye devam etme” dürtüsü ile TikTok’a katıldı. Platform adeta bir kar topu etkisi ile büyüdü.
Ülkeler ve TikTok
Finbold araştırmasında 2020 süresince ülkelerin TikTok indirme verilerine de ulaştı.

Araştırmada Hindistan 99,8 milyon indirme sayısıyla en çok TikTok indiren ülke olurken, Amerika 45,6 milyon ile ikinci sırada yer aldı…

Kaynak: Finbold.com

Söz konusu ABD ve TikTok olunca gündemin o cephede hararetli olduğunu hatırlamakta fayda var. ABD, TikTok ve Çin üçgenine henüz dahil olan Oracle’ı ve son gelişmeleri TikTok’un ABD adresi Oracle oldu!” haberimizden okuyabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER