TELKODER’den kampanya: #OlmazsaFiberGençlerNeDer

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), fiber altyapıların yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmaların belediye başkan adayların seçim gündemlerine girmesi gerektiğine hazırladıkları video ile dikkat çekiyor.

 Türkiye’de vatandaşların yüksek hızlı internet bağlantısına talepleri Avrupa Birliği’ne kıyasla çok daha hızlı artıyor. Ülkemizde 10 Mbps ve üzerinde hızı olan abonelerin toplam aboneler içindeki payının sadece son 2 yıl içerisinde yüzde 19’dan yüzde 72’ye çıktığı görülüyor. Bu talebi karşılamak için ülkenin geniş bir fiber altyapı ağıyla donatılması gerektiğinin altını çizen TELKODER, fiber altyapı döşemek isteyen şirketlerin belediyeler tarafından engellendiğine dikkat çekerek yeni dönemde yerel yönetimlere aday olan kişilerin geçmişteki yöneticilerin düştükleri hatalara düşmemeleri gerektiğinin altının çiziyor.

TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, #OlmazsaFiberGençlerNeDer adıyla bir kampanya başlattıklarını söyleyerek şunları aktarıyor: “Yüksek hızlı internet şehirlerin kalkınmasına ve gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Dolayısıyla yerel yönetime aday olanların bu durumu mutlaka dikkate almaları gerekiyor. Zira oylarına talip oldukları gençler de şehirlerinde yüksek hızlı internete kavuşmak istiyorlar ve evlerine ulaşmayan fiber altyapılardan şikayetçiler. Biz TELKODER olarak önemli bir konuya parmak bastığımızı düşünüyoruz, kampanyamıza gelen desteklerden de bunu anlayabiliriz. Bu nedenle başkan adaylarının seçim beyannamelerinde fiber internete yönelik çalışmaların ön sıralarda olması ve her hanenin internete rahatlıkla ulaşması için yapacaklarını içeren taahhütlerini belirtmeleri gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyoruz.”

 

İLGİLİ HABERLER