TEGV’le çocukların hayalleri değişir

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) yeni iletişim kampanyası, TEGV’in 24. kuruluş yıl dönümü olan 23 Ocak 2019’da başladı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nın yeni reklam filmi, online platformlarda yayınlanmaya başladı. Yakında TV kanallarında kamu spotu olarak ve reklam kuşaklarında yerini alacak olan filmiyle, TEGV’in 2019 iletişim kampanyası başlamış olacak.  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklara okul dışı saatlerde beş ana program altında topladığı (Matematik, Okuma, Fen, Sanat ve Bilişim) eğitim etkinlikleriyle destek veriyor. Film, TEGV’deki bu eğitim programlarının ve ortamın çocuklarda yarattığı değişimi anlatıyor.

RINO0220

İmkânları kısıtlı çocukların nitelikli eğitimle buluşması, çocuklarda gözle görünür değişiklikler yaratıyor. Kiminin hayat hikâyesi değişiyor. Çocuklar burada kazandığı bilgiler ve özgüvenle, iyi bir eğitim alıyor, meslek sahibi oluyor ve sonunda bazıları TEGV gönüllüsü oluyor. Ancak filmin asıl hikâyesi çocukların hayatına dokunan değişimler, TEGV’e gelmeden önce hiç konuşmayan, kimseyle diyalog kurmayan çocukların sosyalleşme hikâyeleri, öğrenme zorluğu var sanılan çocukların hızla öğrenmeye başlaması, sanat etkinlikleri sayesinde yeteneklerin ortaya çıkması, hayal gücünün harekete geçmesi gibi umut veren, heyecan veren değişim hikâyeleriyle dolu. Film ve yakında başlayacak olan çok mecralı kampanyanın ana fikri de işte bu değişim üzerine kurulu.

Film, Aralık sonunda Urfa’da, Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’na gelen çocuklarla 3 günde çekildi.  Filmdeki bütün çocuklar, TEGV’e gelen, etkinliklere katılan ve genellikle parkın etrafındaki mahallelerde yaşayan çocuklar.  Urfa’nın tarihi sokaklarında, Harran’da, kentin bazı dış mahallelerinde ve Eğitim Parkı’nda çekilen filmde, birçok sahne çocukların etkinlik sırasındaki doğal hallerini, sokaklardaki oyunlarını, içten bakışlarını, gülüşlerini yansıtıyor.

Kampanya Künyesi:
Reklam Veren : Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı
Ajans: Copy Club
Reklam Yazarı: Deniz Mukan
Marka Temsilcis: Füsun Öztürk
Yapım Şirketi: İkinci Parti Prodüksiyon
Yönetmen: Anıl Yangazoğlu
Görüntü Yönetmeni: Yiğit Aksu
Yapımcı: Cahit Binici
Fotoğrafçı: Mehmet Yılmazer
Seslendirme: Yetkin Dikinciler

İLGİLİ HABERLER